Jak River Plate prawie kupiło Messiego

3 lata temu Jak River Plate prawie kupiło Messiego

Serwis „Goal.com” przytoczył historię o tym, jak Lionel Messi był bliski podpisania kontraktu z Club Atlético River Plate.

Historia ta została opowiedziana przy okazji zbliżających się argentyńskiego Superclasico, czyli starcia pomiędzy River Plate a Boca Juniors. Kibice tej drugiej drużyny wciąż śpiewają prześmiewcze przyśpiewki o Diego Maradonie, ale okazuje się, że i „Millonarios” mogli mieć w swoim składzie legendę Argentyny.

Przed wylotem do Barcelony, 12-letni wówczas Messi udał się do Buenos Aires wraz z Leandro Gimenezem. Rozegrał tam sparing z wyjściową jedenastką podobnej grupy wiekowej (grał w niej m.in. Gonzalo Higuain) i od razu wywarł spore wrażenie na tamtejszych trenerach.

- Niemal z miejsca wprawił nas w osłupienie — oświadczył były szkoleniowiec młodzieżowych sekcji River Plate, Eduardo Abrahamian. - Był bardzo niski, ale to mu nie przeszkadzało. Zwróciliśmy uwagę na jego technikę, a tej mu nie brakowało. To robiło wrażenie. W czasie treningu zdobył może z 12 bramek i pomimo tego, że Gimenez zdobył więcej, to wszyscy zachwycali się techniką Lionela. Miał niesamowite zdolności — skwitował.

Messi trenował z klubem z Buenos Aires przez kilka dni i Abrahamian natychmiast zasygnalizował władzom drużyny, by postarały się go sprowadzić do zespołu.

- Był tutaj przez trzy, może cztery dni. Byliśmy nim zachwyceni — dodał Abrahamian. - Wraz z Higuainem mogli zdobywać mistrzostwo rok za rokiem. Zadzwoniłem do dyrektora generalnego River Plate i poprosiłem, by sam przyjrzał się Lionelowi. On był po prostu ponad resztą — zakończył.

Niestety, Messi miał wtedy 12 lat, a najmłodsza sekcja River Plate była sekcją 13-latków. Argentyńczyk wrócił więc do rodzinnego Rosario i nigdy nie wrócił do stolicy Argentyny.


ŹRÓDŁO
Goal.com
TAGI: Lionel Andrés Messi FC Barcelona CA River Plate Hiszpania Argentyna
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.