Oficjalnie: Kary za mecz Lech - Lechia

Oficjalnie: Kary za mecz Lech - Lechia fot. Transfery.info
Źródło: Ekstraklasa SA I 90minut.pl

Komisja Ligi przyznała kary za spotkanie 24. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań, a Lechią Gdańsk.

Niedzielny mecz, który zakończył się wygraną „Kolejorza” 1:0 przyniósł naprawdę dużo pozasportowych emocji. Na murawie iskrzyło niemal od samego początku, a do bodaj największej scysji doszło w przerwie. Sławomir Peszko wytargał wtedy za ucho Tomasza Kędziorę, a następnie odezwał się wulgarnie do Jana Bednarka. We wszystko wmieszali się inni piłkarze i trener Lecha, Nenad Bjelica, który został odesłany na trybuny.

Gorąco było również po zwycięskim golu Radosława Majewskiego, który padł w 70. minucie. Kilkanaście minut przed końcem meczu z boiska wylecieli bowiem Peszko i Grzegorz Kuświk, a czerwoną kartkę zobaczył też rezerwowy bramkarz Lechii, Vanja Milinković-Savić.

Co postanowiła Komisja Ligi? Peszko oraz Milinković-Savić zostali zdyskwalifikowani na trzy spotkania. Ten pierwszy będzie pauzował jednak o kolejkę dłużej z uwagi na ósmą żółtą kartkę, którą zobaczył w meczu z Lechem. Docelowo wróci więc na murawę na derby z Arką Gdynia.

Zawieszony na jedno spotkanie został również trener Bjelica.

TUTAJ dość bezpośrednia wypowiedź Peszki po niedzielnym meczu.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [26/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [26/04/2024] Radamel Falcao na wylocie z klubu LaLigi. Daleka przeprowadzka stanie się faktem?! Radamel Falcao na wylocie z klubu LaLigi. Daleka przeprowadzka stanie się faktem?! Jan Urban zapytany o to, kto zostanie mistrzem Polski. „Jeśli nie wykorzystają szansy, będą tego żałować przez dziesięciolecia” Jan Urban zapytany o to, kto zostanie mistrzem Polski. „Jeśli nie wykorzystają szansy, będą tego żałować przez dziesięciolecia” 17-latek z szansą od Gonçalo Feio. Idzie nowa Legia Warszawa?! 17-latek z szansą od Gonçalo Feio. Idzie nowa Legia Warszawa?! Xavi był jednym z głównych kandydatów dla giganta z Premier League. Bacznie obserwowali sytuację Xavi był jednym z głównych kandydatów dla giganta z Premier League. Bacznie obserwowali sytuację Juventus miał dogadać się już z nowym bramkarzem Juventus miał dogadać się już z nowym bramkarzem „Takich piłkarzy szuka Górnik Zabrze” „Takich piłkarzy szuka Górnik Zabrze”