40. mecz z rzędu bez porażki Bayeru Leverkusen. Trofeum tuż-tuż [WIDEO]

40. mecz z rzędu bez porażki Bayeru Leverkusen. Trofeum tuż-tuż [WIDEO] fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com

Bayer Leverkusen gładko i przyjemnie rozprawił się z Fortuną Düsseldorf (4:0) w Pucharze Niemiec, awansując do finału turnieju. W rozstrzygającym meczu o trofeum „Aptekarze” zmierzą się z 1. FC Kaiserslautern.

Na papierze przed pierwszym gwizdkiem nic nie wskazywało na to, aby w pojedynku zmierzającego po swoje pierwsze w historii mistrzostwo kraju z drugoligowcem padł inny rezultat niż taki na korzyść gospodarzy. Finalnie potrafili oni przeobrazić teorię w praktykę.

Festiwal goli rozpoczął się już w siódmej minucie. Oblężnicza akcja drużyny Xabiego Alonso została skwitowana wykończeniem Jeremie'ego Frimponga. 23-latek wpisał się na listę strzelców już po raz 12. w tym sezonie, a do tego w międzyczasie dołożył jeszcze 11 asyst. Imponujący dorobek holenderskiego wahadłowego.

Koncert tak naprawdę mógłby się zakończyć po pierwszych 45 minutach. Dwa następne trafienia dołożyli Amine Adli i Florian Wirtz. Obaj też zaliczyli ostatnie podanie i przed przerwą zrobiło się 3:0.

Wisienkę na torcie tuż przed upływem godziny rywalizacji umieścił Wirtz. Ofensywny pomocnik wykorzystał rzut karny, dzięki czemu przez resztę spotkania Alonso mógł na spokojnie dokonać zmian i magazynować siły kluczowych graczy na najbliższy weekend w meczu o punkty w Bundeslidze.

Bayer może zdobyć drugi Puchar Niemiec w historii. Pierwszy raz ta sztuka powiodła się w edycji 1992/1993.

Kaiserslautern, który dzień wcześniej wyeliminował 1. FC Saarbrücken, w swojej gablocie ma o jedno trofeum więcej, ale w porównaniu do zespołu z Leverkusen pisze się obecnie jako absolutny „underdog”.

W końcu na Olympiastadion w maju firmie ze środka tabeli 2. Bundesligi przyjdzie stanąć oko w oko z przeciwnikiem, który nie zaznał smaku porażki od ostatnich 40 oficjalnych spotkań.