Ajax musi dograć... pięć minut meczu. Niecodzienna sytuacja w Holandii

Ajax musi dograć... pięć minut meczu. Niecodzienna sytuacja w Holandii fot. TV
Źródło: KNVB

Holenderska federacja piłkarska poinformowała, że mecz Eredivisie pomiędzy RKC Waalwijk a Ajaksem zostanie dokończony w grudniu.

Drużyna RKC Waalwijk podejmowała Ajax w sobotę. Mecz został przerwany w 85. minucie przy prowadzeniu amsterdamczyków 3:2. Było to efektem kontuzji odniesionej przez bramkarza gospodarzy Etienne'a Vaessena, który zderzył się z Brianem Brobbeyem. Sytuacja wyglądała na poważną, a jeszcze bardziej spotęgował to fakt, że golkiper został całkowicie zakryty przez służby medyczne i nie było widać, co się dzieje.

Na szczęście 28-latkowi nie stało się nic groźnego. Wszystko wskazuje na to, że powoli, ale będzie mógł starać się o powrót na murawę.

Tymczasem zgodnie z przepisami trzeba dograć mecz pomiędzy zespołami. Sytuacja jest niecodzienna, wszak do ostatniego gwizdka, nie licząc ewentualnego doliczonego czasu gry, pozostało pięć minut. Do tego dochodzi dość odległa data dokończenia spotkania.

Komisja rozgrywek ustaliła ją bowiem na 6 grudnia (20:00). Kibice będą mogli pojawić się na trybunach.

W komunikacie można przeczytać, że rozważano również wcześniejsze terminy, ale z różnych powodów nie były one do zaakceptowania.

W tym momencie Waalwijk i Ajax zajmują kolejno dwunaste i piętnaste miejsce w tabeli holenderskiej ekstraklasy.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Załatwił” Realowi Madryt mistrzostwo, latem zaliczy głośny powrót?! „Królewscy” wiedzieli, co robią „Załatwił” Realowi Madryt mistrzostwo, latem zaliczy głośny powrót?! „Królewscy” wiedzieli, co robią GKS Katowice się zabawił. 8:0 na zapleczu Ekstraklasy [WIDEO] GKS Katowice się zabawił. 8:0 na zapleczu Ekstraklasy [WIDEO] Nikt nie chce zostać mistrzem Polski. Jagiellonia Białystok nie wykorzystała okazji [WIDEO] Nikt nie chce zostać mistrzem Polski. Jagiellonia Białystok nie wykorzystała okazji [WIDEO] Xavi z apelem po bolesnej porażce w derbach Katalonii. „Musimy zapomnieć o tym sezonie. To był solidny mecz...” Xavi z apelem po bolesnej porażce w derbach Katalonii. „Musimy zapomnieć o tym sezonie. To był solidny mecz...” To był kapitalny transfer Realu Madryt. Nikt się tego po nim nie spodziewał To był kapitalny transfer Realu Madryt. Nikt się tego po nim nie spodziewał Raków Częstochowa znowu zawiódł. Dawid Szwarga komentuje Raków Częstochowa znowu zawiódł. Dawid Szwarga komentuje OFICJALNIE: Real Madryt mistrzem Hiszpanii w sezonie 2023/2024. FC Barcelona „pomogła” OFICJALNIE: Real Madryt mistrzem Hiszpanii w sezonie 2023/2024. FC Barcelona „pomogła”