Andrew Robertson uderzony przez sędziego w przerwie meczu z Arsenalem. Wszczęto natychmiastowe dochodzenie [WIDEO] fot. Sky Sports
Źródło: The Athletic

Andrew Robertson został trafiony łokciem w twarz przez sędziego liniowego Constantine'a Hatzidakisa w przerwie meczu Liverpoolu z Arsenalem. Organ odpowiedzialny za sędziów w Premier League już poinformował o wszczęciu dochodzenia.

Niedzielny pojedynek „The Reds” z „Kanonierami” zapowiadał się na najciekawszych spośród wszystkich rozgrywanych w Europie w Niedzielę Wielkanocną.

Piłkarze nie zawiedli naszych oczekiwań i stworzyli na Anfield emocjonujące widowisko zakończone remisem 2:2. Taki rezultat nie zadowala w żadnym stopniu Liverpoolu walczącego jeszcze o powrót do grona ekip uprawnionych do startu w następnej edycji Ligi Mistrzów oraz Arsenalu w obliczu toczącej się walki o mistrzostwo z Manchesterem City.

Sam przebieg rywalizacji nie jest jednak głównym tematem analiz w brytyjskich mediach ze względu na zastanawiające i szokujące zachowanie sędziego liniowego Constantine'a Hatzidakisa w stosunku do Andy'ego Robertsona.

Reprezentant Szkocji podszedł do asystenta Paula Tierneya tuż po odgwizdaniu końca pierwszej połowy, by rozmówić się z nim na temat jednej z sytuacji.

Ten nie zamierzał go w ogóle słuchać i przy prawdopodobnej próbie jego zatrzymania wymierzył cios łokciem w twarz defensora Liverpoolu.

Poszkodowany wraz z kilkoma kolegami z zespołu zareagowali momentalnie na całe zdarzenie, informując o nim arbitra głównego. Zapewne wyjaśnił on w przerwie całe zajście, ponieważ sędzia liniowy wyszedł na drugą połowę i pomiędzy nim a zawodnikami gospodarzy nie dochodziło już do żadnych istotnych nieporozumień.

Nie zamyka to jednak sprawy, ponieważ Professional Game Match Officials Limited (PGMOL), organ odpowiedzialny za sędziów w angielskiej profesjonalnej piłce nożnej, zapowiedział już wszczęcie dochodzenia i prawdopodobne wyciągnięcie konsekwencji wobec arbitra, który od kilku lat jest członkiem zespołów sędziujących mecze Premier League, Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

„PGMOL jest świadomy incydentu z udziałem asystenta sędziego Constantine'a Hatzidakisa i obrońcy Liverpoolu Andrew Robertsona w przerwie meczu Liverpool - Arsenal na Anfield.

Przeanalizujemy sprawę w całości po zakończeniu gry” - czytamy w komunikacie opublikowanym na łamach „The Athletic”.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To był kapitalny transfer Realu Madryt. Nikt się tego po nim nie spodziewał To był kapitalny transfer Realu Madryt. Nikt się tego po nim nie spodziewał Raków Częstochowa znowu zawiódł. Dawid Szwarga komentuje Raków Częstochowa znowu zawiódł. Dawid Szwarga komentuje OFICJALNIE: Real Madryt mistrzem Hiszpanii w sezonie 2023/2024. FC Barcelona „pomogła” OFICJALNIE: Real Madryt mistrzem Hiszpanii w sezonie 2023/2024. FC Barcelona „pomogła” Gracz Rakowa Częstochowa „zezłomowany”. „Nawet Gholizadeh się chowa...” [WIDEO] Gracz Rakowa Częstochowa „zezłomowany”. „Nawet Gholizadeh się chowa...” [WIDEO] Toczą się rozmowy w sprawie transferu Masona Greenwooda Toczą się rozmowy w sprawie transferu Masona Greenwooda Lechia Gdańsk o krok od awansu do Ekstraklasy [WIDEO]. Wiadomo, co musi się stać, żeby mogła cieszyć się z niego w ten weekend Lechia Gdańsk o krok od awansu do Ekstraklasy [WIDEO]. Wiadomo, co musi się stać, żeby mogła cieszyć się z niego w ten weekend Koniec sezonu dla gracza Rakowa Częstochowa?! „Ma już go chyba z głowy” Koniec sezonu dla gracza Rakowa Częstochowa?! „Ma już go chyba z głowy”