Anglia rozbiła Polskę w meczu drużyn do lat 20. Hat-trick zawodnika Tottenhamu

Piotr Trochimowicz
Źródło: TVP Sport

Reprezentacja Polski U-20 poniosła porażkę 1:5 z Anglią na Stadionie Miejskim w Białymstoku w rozgrywkach Elite League.

Do tej pory młodzieżowy zespół „Biało-czerwonych” pokonał w nich Portugalię 4:0 i Czechy 1:0. Zremisował zaś z Niemcami 1:1 i przegrał z Włochami 0:1.

Natomiast „Synowie Albionu” zdołali wygrać tylko z naszymi zachodnimi sąsiadami 3:2. Wcześniej przegrali z Rumunią 0:2, Portugalią 1:2 i Włochami 0:3.

W dzisiejszej rywalizacji ekipa z Wysp Brytyjskich wyszła na prowadzenie w 39. minucie, gdy sprzed pola karnego uderzył gracz Aston Villi Tim Iroegbunam, pokonując wypożyczonego z tego klubu do Puszczy Niepołomice bramkarza Oliwiera Zycha.

Tuż po przerwie Dane Scarlett z Tottenhamu Hotspur podwyższył na 2:0 po akcji rozpoczętej od straty piłki przez Tomasza Neugebauera w środku pola.

Siedem minut później ten sam zawodnik zdobył swoją drugą bramkę płaskim strzałem przy samym słupku.

W 70. minucie sędzia Łukasz Kuźma podyktował rzut karny za zagranie ręką Bartłomieja Smolarczyka. Jedenastkę na gola zamienił Dane Scarlett, który skompletował w ten sposób klasycznego hat-tricka.

Honorowego trafienie dla „Biało-czerwonych” zaliczył w 81. minucie wypożyczony z Interu Mediolan do Ternany Jan Żuberek, który wszedł na boisko w drugiej połowie z ławki rezerwowych.

Na cztery minuty przed końcem spotkania wynik na 5:1 podwyższył po krótko rozegranym rzucie rożnym Nelson Abbey z Olympiakosu.

W najbliższy wtorek 26 marca Anglia zmierzy się z Czechami na ich terenie, a Polska zagra na wyjeździe z Rumunią.