Arkadiusz Milik bohaterem Juventusu. Wejście smoka reprezentanta Polski dało awans do finału Pucharu Włoch [WIDEO] fot. Fabio Ferrari/LaPresse/SIPA USA/PressFocus
Źródło: Polsat Sport

Juventus awansował do finału Pucharu Włoch. Spora w tym zasługa Arkadiusza Milika, który po wejściu na boisko z ławki w końcówce meczu błyskawicznie strzelił gola zapobiegającego dogrywce.

Podopieczni Massimiliano Allegriego wybrali się na Stadio Olimpico z bardzo dobrą zaliczką z pierwszego meczu półfinałowego z Lazio (2:0). Mieli się skupić przede wszystkim na obronie wyniku, lecz gospodarze w 48 minut byli w stanie wyrównać stan rywalizacji.

Na bohatera wyrastał Valentin Castellanos. Najpierw wyskoczył do główki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zaś na początku drugiej połowy poradził sobie ze stoperami „Starej Damy” po podaniu od Luisa Alberto i pokonał Mattię Perina płaskim strzałem.

Zwrot akcji przechylający szalę awansu na stronę turyńczyków nastąpił w 83. minucie. Na parę chwil po wejściu z ławki Arkadiusz Milik wpisał się na listę strzelców. Po mocnym wstrzeleniu Timothy'ego Weaha reprezentant Polski wykończył akcję na dalszym słupku. Sektor z kibicami gości eksplodował.

Dla 30-letniego napastnika to siódme trafienie we wszystkich rozgrywkach, zaś czwarte w Pucharze Włoch. Tym samym wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji strzelców turnieju.

Wojciech Szczęsny cały pojedynek przesiedział na ławce rezerwowych.

O trofeum Juventus powalczy na tym samym Stadio Olimpico w Rzymie 15 maja. W finale zmierzy się ze środowym zwycięzcą dwumeczu Fiorentina – Atalanta.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dwóch zawodników wraca do FC Barcelony Dwóch zawodników wraca do FC Barcelony 45 milionów euro?! Real Madryt dopina drugi letni transfer 45 milionów euro?! Real Madryt dopina drugi letni transfer Trener łączony z Lechem Poznań potwierdza: Mam opcje na przyszły sezon Trener łączony z Lechem Poznań potwierdza: Mam opcje na przyszły sezon Transfery - Relacja na żywo [06/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [06/05/2024] Erik ten Hag otwarty na głośny powrót. Zwolnienie z Manchesteru United mu niestraszne Erik ten Hag otwarty na głośny powrót. Zwolnienie z Manchesteru United mu niestraszne Mariusz Lewandowski na radarze klubu z Ekstraklasy. „Jeden z głównych kandydatów” Mariusz Lewandowski na radarze klubu z Ekstraklasy. „Jeden z głównych kandydatów” Lech Poznań zaskoczy wyborem trenera?! „Są z nim w kontakcie” Lech Poznań zaskoczy wyborem trenera?! „Są z nim w kontakcie”