Arkadiusz Milik z hat-trickiem w Pucharze Francji

Arkadiusz Milik z hat-trickiem w Pucharze Francji fot. Alain Robert / Sipa / PressFocus

Arkadiusz Milik zdobył trzy bramki w meczu 1/32 finału Pucharu Francji pomiędzy Olympique'em Marsylia a ES Cannet Rocheville.

Zdecydowanym faworytem niedzielnego starcia pucharowego była Marsylia, ponieważ mierzyła się z rywalem występującym na co dzień w piątej lidze francuskiej. Mimo takiej dysproporcji to właśnie goście objęli w 16. minucie prowadzenie. Gola strzelił Mike Core.

OM zaczął odrabiać straty tuż przed przerwą. W 41. minucie Milik wykorzystał rzut karny. W drugiej części gry polski napastnik jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza rywali, w obu przypadkach robiąc to po podaniach Mattéo Guendouziego.

W międzyczasie do siatki trafił również Luis Henrique (też podawał mu Guendouzi) i Marsylia zameldowała się w kolejnej rundzie pucharu, triumfując 4:1.

Milik powiększył dzisiaj swój dorobek bramkowy w tym sezonie do ośmiu trafień. Oprócz trzech goli w pucharze ma na koncie jedną bramkę w Ligue 1 i cztery w Lidze Europy.

W tym roku Marsylię czeka jeszcze jedno spotkanie. W środę zmierzy się ona w lidze z Reims.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sergio Ramos rozchwytywany Sergio Ramos rozchwytywany Maciej Skorża chce wrócić! Jeden warunek Maciej Skorża chce wrócić! Jeden warunek Odejdzie czy zostanie?! Marek Papszun musi zdecydować w sprawie ważnego piłkarza Odejdzie czy zostanie?! Marek Papszun musi zdecydować w sprawie ważnego piłkarza Hakim Ziyech odchodzi definitywnie z Chelsea. Wykup „za darmo” Hakim Ziyech odchodzi definitywnie z Chelsea. Wykup „za darmo” To będzie pierwszy wygrany zatrudnienia Nielsa Frederiksena w Lechu Poznań? „Będzie walczył o pierwszy skład” To będzie pierwszy wygrany zatrudnienia Nielsa Frederiksena w Lechu Poznań? „Będzie walczył o pierwszy skład” Marco Reus negocjuje transfer. Ten kierunek go zainteresował Marco Reus negocjuje transfer. Ten kierunek go zainteresował Lech Poznań chciał doprowadzić do głośnego powrotu. „Był nieosiągalny” Lech Poznań chciał doprowadzić do głośnego powrotu. „Był nieosiągalny”