Athletic Club pokonuje Atlético Madryt. Piękna bramka Nico Williamsa [WIDEO]

Athletic Club pokonuje Atlético Madryt. Piękna bramka Nico Williamsa [WIDEO] fot. Sergio Ruiz/pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Jan Chromik
Jan Chromik

Athletic Club zmniejszył dystanas do czołówki po pokonaniu Atlético Madryt 2:0. W pięknym stylu na listę strzelców wpisał się Nico Williams.

Athletic Club udowadnia, że można być wiernym tradycji i przy tym osiągać naprawdę dobre wyniki. Przypomnijmy, że drużynę stanowią sami Baskowie i przynależność do tej grupy etnicznej jest wymogiem przy przeprowadzaniu transferów do zespołu.

Pomimo tego restrykcyjnego podejścia, drużyna z Bilbao zajmuje aktualnie piąte miejsce w La Lidze i właśnie zanotowała swój ósmy mecz z rzędu bez porażki w lidze hiszpańskiej.

Wczoraj Baskowie pokonali 2:0 Atlético Madryt, a był to najniższy wymiar kary, bo podopieczni Ernesto Valverde zupełnie zdominowali gości z Madrytu. Mimo zaledwie 38% posiadania piłki stworzyli sobie aż 16 sytuacji bramkowych, przy siedmiu dla zespołu ze stolicy.

Wynik mógłby być wyższy, ale w 12. minucie Iñaki Williams obił słupek, później z rzutu karnego przestrzelił Oihan Sancet, a w dodatku w dobrej dyspozycji znajdował się Jan Oblak.

Bramki padły dopiero w drugiej połowie spotkania. W 51. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Gorka Guruzeta, a niecały kwadrans później efektownym uderzeniem popisał się Nico Williams.

21-latek ma w tym sezonie na koncie już trzy bramki oraz pięć asyst, a jego transfer do większego klubu wydaje się być tylko kwestią czasu. Takie popisy, jak ten z Atlético, z pewnością będą miały wpływ na jego cenę.

W środę Basków czeka starcie z Las Palmas, którym zakończą swoje zmagania w 2023 roku.