Bayer Leverkusen ustanowił nowy rekord! Ten licznik się nie zatrzymuje [WIDEO]

Bayer Leverkusen ustanowił nowy rekord! Ten licznik się nie zatrzymuje [WIDEO] fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com

Bayer Leverkusen zremisował z AS Romą 2:2, przedłużając swoją serię spotkań bez porażki do 49 we wszystkich rozgrywkach. Zespół dowodzony przez Xabiego Alonso awansował do finału Ligi Europy.

Bayer Leverkusen gonił marzenia. Po zdobyciu pierwszego w historii klubu mistrzostwa Niemiec podopieczni Xabiego Alonso z każdym kolejnym spotkaniem śrubowali rekord meczów bez porażki.

Przed czwartkowym starciem z AS Romą licznik ten wskazywał na 48 potyczek bez przegranej we wszystkich rozgrywkach, co oznaczało zrównanie się pod tym względem z Benficą, która ustanowiła identyczny rekord w okresie od grudnia 1963 do lutego 1965 roku.

„Aptekarze” przystępowali do rewanżu przeciwko włoskiej ekipie z dwubramkową zaliczką z pierwszej konfrontacji. W dodatku tym razem mogli liczyć na znacznie większe wsparcie ze strony własnych kibiców, bowiem byli gospodarzem zawodów.

Serca ich sympatyków zaczęły jednak bić coraz szybciej, kiedy w 43. oraz 66. minucie rzuty karne na dublet zamienił Leandro Paredes. Argentyńczyk skutecznie wyegzekwował „jedenastki”, doprowadzając do remisu w dwumeczu.

Bayer zdążył przyzwyczaić już nas do takich sytuacji, dlatego raczej nikogo nie zdziwiło, kiedy w 82. minucie na tablicy wyników było już 1:2 po niefortunnym trafieniu samobójczym, którego autorem został Gianluca Mancini.

W końcówce oba zespoły liczyły na kolejnego gola. AS Roma potrzebowała go, żeby doprowadzić do dogrywki, z kolei gospodarze, aby przedłużyć serię spotkań bez porażki.

Choć znów wydawało się, że „Aptekarze” w końcu przegrają po raz pierwszy od 27 maja, wtem do akcji wkroczył Josip Stanišić. Chorwat strzelił na 2:2 i przedłużył kapitalną serię meczów bez porażki mistrza Niemiec do 49, ustanawiając pod tym względem nowy rekord na europejskiej scenie.

Bayer Leverkusen awansował do finału Ligi Europy, gdzie zmierzy się z Atalantą.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Vincent Kompany łączony z gigantem pomimo spadku z Premier League Vincent Kompany łączony z gigantem pomimo spadku z Premier League Nie tylko Josué odejdzie z Legii Warszawa. Przedłużenia nie będzie Nie tylko Josué odejdzie z Legii Warszawa. Przedłużenia nie będzie Bayern Monachium celuje w nowego trenera! Prosto z Premier League Bayern Monachium celuje w nowego trenera! Prosto z Premier League OFICJALNIE: Radosław Majecki z nowym kontraktem w AS Monaco OFICJALNIE: Radosław Majecki z nowym kontraktem w AS Monaco OFICJALNIE: Oto nowy menedżer Liverpoolu. Następca Jürgena Kloppa OFICJALNIE: Oto nowy menedżer Liverpoolu. Następca Jürgena Kloppa Tych dziewięciu piłkarzy może odejść z Ekstraklasy za duże pieniądze Tych dziewięciu piłkarzy może odejść z Ekstraklasy za duże pieniądze Odejście z FC Barcelony na rękę... Xaviemu?! Odejście z FC Barcelony na rękę... Xaviemu?!