Bayer Leverkusen wyrównał europejski rekord w liczbie meczów bez porażki z rzędu fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Źródło: Bundesliga

Mistrz Niemiec Bayer Leverkusen pokonał 5:1 Eintracht Frankfurt w wyjazdowym meczu 32. kolejki Bundesligi.

„Aptekarze” przedłużyli tym samym swoją serię meczów bez porażki we wszystkich rozgrywkach do 48 i zrównali się pod tym względem z Benficą, która ustanowiła identyczny rekord w okresie od grudnia 1963 do lutego 1965 roku.

Podopieczni Xabiego Alonso objęli prowadzenie w 12. minucie za sprawą Granita Xhaki. Rywale odpowiedzieli natomiast 20 minut później bramką Hugo Ekitiké. Jeszcze przed przerwą do siatki Eintrachtu trafił jednak Patrik Schick. W drugiej połowie rzuty karne wykorzystywali Exequiel Palacios i Victor Boniface, a na listę strzelców wpisał się ponadto Jeremie Frimpong.

Bayer Leverkusen 14 kwietnia po zwycięstwie nad Werderem Brema 5:0 zapewnił sobie pierwszy w historii tytuł mistrza Niemiec, przerywając serię jedenastu triumfów z rzędu Bayernu Monachium. W Bundeslidze „Aptekarze” odnieśli 26 zwycięstw i sześć razy dzielili się z rywalem punktami, w Lidze Europy zanotowali dziewięć wygranych i dwa remisy, a w Pucharze Niemiec pokonali wszystkich pięciu dotychczasowych przeciwników.

Okazję do poprawienia osiągnięcia Benfiki Bayer Leverkusen będzie miał już w najbliższy czwartek, gdy podejmie na własnym stadionie AS Romę w rewanżowym meczu półfinałowym Ligi Europy. Na Stadio Olimpico niemiecka ekipa pokonała gospodarzy 2:0.