Bayern Monachium gubi punkty w wyścigu o mistrzostwo. Trzecia porażka z rzędu

Bayern Monachium gubi punkty w wyścigu o mistrzostwo. Trzecia porażka z rzędu fot. Orange Pictures / Shutterstock.com
Łukasz Grzywaczyk

W niedzielę Bayern Monachium poniósł porażkę 2:3 w meczu przeciwko VfL Bochum. Dla Bawarczyków była to trzecia porażka z rzędu.

Czy Bayern dopadł kryzys? Atmosfera w szatni zdaje się nie być najlepsza, a podopieczni Thomasa Tuchela, łączonego coraz częściej z odejściem z klubu, przegrali trzecie spotkanie z rzędu. Przed tygodniem musieli oni uznać wyższość głównego rywala w walce o tytuł Bayeru Leverkusen (0:3), kilka dni później polegli w 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Lazio (0:1), a teraz lepszy okazał się być jedenasty w tabeli zespół VfL Bochum (2:3).

Co ciekawe, obu ostatnich meczów nie dokończył Dayot Upamecano, dwukrotnie ukarany czerwoną kartką (bezpośrednia w meczu z Lazio, w konsekwencji dwóch żółtych w starciu z VfL Bochum).

Mecz dla mistrzów Niemiec rozpoczął się dobrze - Jamal Musiala otworzył wynik spotkania już w 14. minucie meczu. Bochum do wyrównania doprowadziło kilkanaście minut później za sprawą bramki Takumy Asano, a na minutę przed końcem pierwszej połowy prowadzenie dał Keven Schlotterbeck. Druga część spotkania nie przyniosła drużynie Tuchela niczego dobrego - na około kwadrans przed końcem z boiska wyleciał wcześniej wspomniany Dayot Upamecano, a rzut karny na bramkę zamienił Kevin Stoger. W 87. minucie gola kontaktowego, który jednocześnie ustalił wynik spotkania zdobył Harry Kane po asyście 18-letniego Mathysa Tela, wprowadzonego osiem minut wcześniej.

„Die Roten” zajmują obecnie drugie miejsce w lidze, tracąc do liderującego Bayeru Leverkusen osiem punktów (50 do 58). Zdobywcy Bundesligi szansę na poprawę dorobku punktowego będą mieli za tydzień, 24 lutego w meczu z RB Lipsk. Drużyna Xabiego Alonso natomiast dzień wcześniej zmierzy się z FSV Mainz 05, aktualnie przedostatnim zespołem ligi.

Więcej na temat: Bayern Monachium VfL Bochum Niemcy