Były piłkarz Pogoni Szczecin z przytupem rozpoczął przygodę w topowej lidze

Były piłkarz Pogoni Szczecin z przytupem rozpoczął przygodę w topowej lidze fot. TV

Reprezentujący do niedawna barwy Pogoni Szczecin Pontus Almqvist strzelił gola w meczu Serie A pomiędzy Lecce a Lazio (2:1).

Po zakończeniu sezonu 2022/2023 przynajmniej część kibiców Pogoni Szczecin liczyła na pozostanie Pontusa Almqvista w klubie na dłużej, ale po okresie wypożyczenia z Rostowa napastnik trafił definitywnie do Lecce.

24-latek notuje bardzo udany początek przygody we włoskim klubie. W połowie sierpnia trafił do siatki w meczu Pucharu Włoch z Como, dając swojemu nowemu zespołowi zwycięstwo 1:0 i awans. W niedzielę zdobył drugą bramkę na Półwyspie Apenińskim.

W pierwszej połowie spotkania Serie A pomiędzy Lecce a Lazio prowadzenie rzymianom dał Ciro Immobile. Wynik 0:1 utrzymywał się do 85. minuty, kiedy to trafienie wyrównujące zaliczył właśnie Almqvist.

Były gracz „Dumy Pomorza” otrzymał piłkę ze skrzydła od Antonino Gallo i precyzyjnym strzałem ze skraju pola karnego pokonał Ivana Provedela.

Później w jego ślady poszedł Federico Di Francesco i Lecce niespodziewanie pokonało wicemistrza Włoch 2:1.

W następnej kolejce drużyna, której zawodnikiem jest też Marcin Listkowski (nie zagrał z Lazio), zmierzy się na wyjeździe z Fiorentiną.