Dawid Kownacki i Michał Karbownik dali popis. Polacy z asystami w wygranym spotkaniu Fortuny Düsseldorf [WIDEO] fot. Bundesliga

Dawid Kownacki i Michał Karbownik przyczynili się w znaczącym stopniu do odniesienia okazałego zwycięstwa przez Fortunę Düsseldorf nad Arminią Bielefeld (4:1).

„Flingeraner” nie schodzą z obranego kursu i w dalszym ciągu zmierzają drogą prowadzącą do uzyskania awansu do Bundesligi. Świadczy o tym między innymi bardzo dobry występ niemieckiego zespołu przeciwko spadkowiczowi z Bielefeldu.

Arminia nie może wciąż znaleźć właściwego dla siebie rytmu i uległa wysoko na wyjeździe Fortunie Düsseldorf przy dużym udziale Dawida Kownackiego oraz Michała Karbownika.

Jako pierwszy uaktywnił się drugi z naszych rodaków, który 21. minucie popisał się świetnym dośrodkowaniem z bocznego sektora, które na bramkę zamienił Shinta Appelkamp.

W ten sposób gracz wypożyczony do ekipy z zaplecza Bundesligi z Brighton zapisał na swoim koncie pierwszą asystę w nowych barwach i wystąpił po raz trzeci z rzędu na pozycji lewego obrońcy.

Natomiast wychowanek Lecha Poznań popisał się kapitalnym otwierającym podaniem piętą w drugiej połowie, co umożliwiło wspomnianemu młodzieżowemu reprezentantowi Niemiec wpisanie się po raz drugi na listę strzelców w 66. minucie meczu.

Dla Kownackiego była to z kolei czwarta asysta w tym sezonie. Do tego może się pochwalić strzeleniem pięciu goli w dziesięciu występach o punkty w 2. Bundeslidze.

Fortuna Düsseldorf awansowała po tej wygranej na czwartą pozycję w tabeli i traci dwa punkty do pozycji barażowej oraz siedem do prowadzącego HSV.