Deklasacja w Krakowie! Wieczysta o krok od awansu

Deklasacja w Krakowie! Wieczysta o krok od awansu fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Jan Chromik
Jan Chromik

Wieczysta Kraków pokonała Sokół Sieniawa aż 8:0, czym umocniła się na pozycji lidera IV grupy III ligi. Losy meczu przesądzone były już po pierwszej połowie.

Podopieczni Sławomira Peszki byli zdecydowanymi faworytami sobotniego spotkania. Rywalem lidera IV grupy III ligi był Sokół Sieniawa, czyli klub zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli, a w dodatku zmagający się z problemami organizacyjnymi, gdyż w kwietniu stracił głównego sponsora. Ta sytuacja nie przeszkodziła mu jednak zanotować ostatnio serię dwóch zwycięstw z rzędu, jednak marzenia o kontynuowaniu tej passy szybko wybili zawodnicy Wieczystej.

W 12. minucie wynik spotkania otworzył Karol Danielak, dla którego był już to czwarty mecz z rzędu z bramką, a niecałe 120 sekund później rezultat podwyższył Maciej Jankowski. Po dwóch kwadransach gry na tablicy wyników było już 3:0, a autorem trafienia był Paweł Łysiak. Pięć minut później dublet zaliczył Jankowski, a tuż przed przerwą to samo zrobił Łysiak.

Pierwsza połowa powinna zakończyć się bramką dla drużyny gości, ale ze strzałem Franciszka Wróblewskiego poradził sobie Patryk Letkiewicz.

W drugiej części spotkania podopieczni Peszki nieco spuścili z tonu, ale i tak kibice obejrzeli kilka bramek. W 59. minucie sytuację sam na sam wykorzystał Michał Fidziukiewicz, a na następne trafienie trzeba było czekać aż do 84. minuty.

Wtedy to ładnym technicznym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się, wprowadzony na boisko, Thibault Moulin. Przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się jeszcze Michał Trąbka, który ustalił wynik spotkania na 8:0.

Wieczysta ma obecnie 13 punktów przewagi nad drugą Siarka Tarnobrzeg, która jednak jeszcze nie rozegrała swojego meczu w tej kolejce, ale sytuacja drużyny z Krakowa i tak prezentuje się rewelacyjnie. Awans do II ligi może zapewnić sobie już po następnej serii gier.