Ekstraklasa: Piękne gole w meczu Radomiak Radom - Miedź Legnica [WIDEO]

Ekstraklasa: Piękne gole w meczu Radomiak Radom - Miedź Legnica [WIDEO] fot. Canal+ Sport
Źródło: Canal+ Sport

Radomiak Radom zremisował w pierwszym niedzielnym meczu Ekstraklasy z Miedzią Legnica 1:1. Ozdobą spotkania były obie bramki.

Miedź Legnica przyjechała do Radomia jako beniaminek. Ekipa z województwa dolnośląskiego wygrała poprzedni sezon I ligi. Jest więc teraz w takiej samej sytuacji jak przed rokiem zespół Radomiaka.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem. Pierwszy gol padł kilka minut po przerwie. Jens Martin Gammelby dośrodkował wtedy z prawego skrzydła w kierunku znajdującego się w polu karnym radomian Macieja Śliwy. 21-letni skrzydłowy efektownie uderzył z powietrza „nożycami”.

Dla młodego zawodnika to druga bramka w Ekstraklasie. Pierwszą zdobył przed laty w koszulce Wisły Kraków.

Radomiak odpowiedział w 80. minucie. Drużyna z Radomia początkowo prowadziła akcję prawą stroną, ale piłka została przerzucona na lewo. Tam Pedro Justiniano znalazł Dawida Abramowicza, który huknął na bramkę z boku pola karnego.

Mecz zakończył się wynikiem 1:1.