Emocje wzięły górę. Szalona i wzruszająca radość kibica 1. FC Köln [WIDEO]

Emocje wzięły górę. Szalona i wzruszająca radość kibica 1. FC Köln [WIDEO] fot. Viaplay
Źródło: Viaplay Sport Polska [X]

1. FC Köln pokonał VfL Bochum 2:1 po bramkach zdobytych w doliczonym czasie gry drugiej połowy. Po zwycięskim trafieniu kamery telewizyjne uchwyciły mężczyznę, który na fakt strzelonego gola zareagował w bardzo emocjonalny sposób.

Drużyna dowodzona przez Timo Schultza desperacko walczy o utrzymanie w Bundeslidze. Przed sobotnim spotkaniem miała w swoim dorobku jedynie 19 punktów po 27 meczach, tracąc „oczko” do 1. FSV Mainz 05 plasującego się na pozycji oznaczającej udział w barażu o pozostanie w lidze.

Z tego względu w Kolonii ciągle istnieje nadzieja na uniknięcie degradacji. Aby to jednak zrobić, zespół musi zacząć lepiej punktować. Dogodną okazją na złapanie wiatru w żagle na końcówkę ligowej kampanii wydawał się domowy mecz z VfL Bochum.

Jednak to goście otworzyli wynik rywalizacji za sprawą bramki zdobytej w 53. minucie przez Felixa Passlacka.

Gospodarze przez długi czas nie mogli znaleźć sposobu na strzelenie gola wyrównującego. W głowach kibiców pisał się już scenariusz porażki w kluczowym pojedynku.

Tymczasem 1. FC Köln w końcu dopięło swego. W 91. minucie po strzale głową do siatki trafił Steffen Tigges. To jednak nie koniec, bo chwilę później ekipa Timo Schultza poszła za ciosem, zdobywając drugą bramkę dającą zwycięstwo nad VfL Bochum.

Fani zasiadający na trybunach RheinEnergieStadion wpadli w euforię. Radość jednego z nich uchwyciły kamery telewizyjne.

Mężczyzna widoczny na nagraniu jest zapewne bardzo zżyty z klubem, gdyż po golu na 2:1 emocje wzięły nad nim górę. Po momencie entuzjazmu w jego oczach pojawiły się łzy szczęścia.

Dzięki wygranej 1. FC Köln zmniejszył stratę do zespołu VfL Bochum do czterech punktów, lecz nie przeskoczył w tabeli 1. FSV Mainz 05. Klub z Moguncji również zwyciężył na swoim obiekcie z SV Darmstadt 98 4:0.

Więcej na temat: 1. FC Köln VfL Bochum Niemcy Wideo