Evra podsumował Xhakę: Thierry Henry, widząc go, wyłączył telewizor

Evra podsumował Xhakę: Thierry Henry, widząc go, wyłączył telewizor fot. Sky Sports
Źródło: Sky Sports

Patrice Evra podsumował grę Granita Xhaki w barwach Arsenalu.

W niedzielę londyńczycy przegrali z Burnley 0:1 po samobójczym trafieniu Pierre’a-Emericka Aubamayenga. Xhaka wyszedł na murawę w podstawowym składzie „Kanonierów”, ale wytrwał na niej tylko do 56. minuty. Reprezentant Szwajcarii zobaczył czerwoną kartkę po spięciu z Ashleyem Westwoodem i bezmyślnym złapaniu rywala za szyję.

To nie pierwszy raz, gdy Xhaka bezmyślnie i w pozostający wiele do życzenia sposób zachował się na boisku.

- Opowiem wam krótką historię. Pewnego dnia Thierry Henry zaprosił mnie do swojego domu. „Chodź Patrice, obejrzymy mecz Arsenalu” - powiedział. Pierwszym obrazkiem, jaki zobaczyliśmy, był Granit Xhaka prowadzący zespół. Nagle Thierry wyłączył telewizor. „Co się stało?” - zapytałem. „Nie mogę oglądać mojej drużyny, gdy jej kapitanem jest Xhaka. Wyłączył telewizor i zaczęliśmy rozmawiać o wielu rzeczach. To dużo mówi, co myślą na jego temat legendy klubu - przyznał Evra w studio Sky Sports.

Xhaka rozegrał w tym sezonie 15 meczów w koszulce Arsenalu.