FC Barcelona tylko z punktem i to po samobóju [WIDEO]

FC Barcelona tylko z punktem i to po samobóju [WIDEO] fot. Canal+ online
Źródło: Canal+ online

FC Barcelona zremisowała w sobotnim meczu ligi hiszpańskiej z Rayo Vallecano 1:1.

FC Barcelona podchodziła do starcia z Rayo Vallecano bez Marca-André ter Stegena w kadrze. Niemiecki bramkarz zaczął mieć problemy z plecami w trakcie zgrupowania drużyny narodowej i przedwcześnie wrócił do klubu. Niestety nie zdążył się wykurować na pierwszy mecz po reprezentacyjnej przerwie.

Jego miejsce między słupkami zajął Iñaki Peña. 24-latek skapitulował kilka minut przed końcem pierwszej połowy. Rayo atakowało i o ile pierwszy strzał jednego z jego piłkarzy został zablokowany, to uderzający z dalszej odległości Unai López zaskoczył bramkarza mistrza Hiszpanii.

Dla 28-latka to pierwsze trafienie w tym sezonie.

Goście dość długo prowadzili, ale w końcówce spotkania Barcelonie udało się wyrównać. Piłkę do własnej bramki wpakował Florian Lejeune, na którego naciskał Robert Lewandowski.

Podział punktów oznacza, że zespół z Katalonii ma ich obecnie na koncie 31. Do pierwszej w tabeli Girony traci trzy „oczka”, ale przed nią jeszcze mecz w ramach 14. kolejki. Real Madryt może pochwalić dorobkiem 32 punktów i też jeszcze nie grał swojego spotkania.