Feyenoord rozbił Ajax w „De Klassieker”. Historyczne zwycięstwo

Feyenoord rozbił Ajax w „De Klassieker”. Historyczne zwycięstwo fot. kivnl / Shutterstock.com

Po raz drugi w tym sezonie ligowym „De Klassieker” padł łupem Feyenoordu Rotterdam. Zespół dowodzony przez Arne Slota poskromił Ajax Amsterdam aż 6:0, a sam mecz przeszedł do historii holenderskiej piłki.

Mimo okazałego zwycięstwa, piłkarze Feyenoordu przez długi czas nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie stojącego między słupkami Geronimo Rulliego.

Pierwszy gol padł dopiero w 33. minucie. Jego autorem został Igor Paixão. Brazylijski napastnik napoczął rywala, otwierając worek z bramkami.

Podczas gdy Ajax nie zdążył pozbierać się jeszcze po starcie pierwszego gola, na tablicy wyników było już 2:0. Do siatki trafił Yankuba Minteh. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy trzeci cios zadał Dávid Hancko.

W przerwie szkoleniowiec gości John van ’t Schip wprowadził na boisko świeże siły. Na murawie pojawili się Chuba Akpom oraz Branco van den Boomen, ale i to nie przyniosło przyjezdnym wymiernych efektów.

Natomiast Feyenoord wyszedł z szatni z takim samym nastawieniem, jak na pierwszą część rywalizacji. Podopieczni Arne Slota nie zamierzali spuścić nogi z gazu, co już w 56. minucie przyniosło korzyść w postaci czwartego trafienia. Dublet zanotował Yankuba Minteh.

Kilka minut później z bramki cieszył się Quinten Timber, a wynik meczu w 66. minucie ustalił Igor Paixão.

Feyenoord Rotterdam zafundował swoim kibicom niesamowite widowisko, podczas którego kompletnie zdeklasował rywala, strzelając mu aż sześć goli. Imponująca wygrana gospodarzy przeszła do historii spotkań w ramach „De Klassieker” jako najwyższe zwycięstwo tej drużyny nad ekipą Ajaksu.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pierwsze trofeum od 89 lat. Zasłużony klub tworzy nową historię Pierwsze trofeum od 89 lat. Zasłużony klub tworzy nową historię Marco Reus prowadzi rozmowy z nowym klubem Marco Reus prowadzi rozmowy z nowym klubem Marek Papszun sensacyjnym kandydatem na selekcjonera reprezentacji. Przed nią dwa wielkie turnieje Marek Papszun sensacyjnym kandydatem na selekcjonera reprezentacji. Przed nią dwa wielkie turnieje OFICJALNIE: Wisła Kraków z licencją na grę w europejskich pucharach OFICJALNIE: Wisła Kraków z licencją na grę w europejskich pucharach OFICJALNIE: Lechia Gdańsk bez licencji na grę w Ekstraklasie OFICJALNIE: Lechia Gdańsk bez licencji na grę w Ekstraklasie Dawid Szwarga: Doszło do rozwodu, a nadal mieszkamy razem Dawid Szwarga: Doszło do rozwodu, a nadal mieszkamy razem Raków Częstochowa wybrał nowego trenera. „Jest już zgoda i porozumienie” Raków Częstochowa wybrał nowego trenera. „Jest już zgoda i porozumienie”