Francisco Conceição z bramkę decydującą o zwycięstwie FC Porto [WIDEO]

Sebastian Janus
Źródło: FC Porto I A Bola

Francisco Conceição strzelił zwycięską bramkę dla Porto w ligowym spotkaniu przeciwko Estoril. W ramach cieszynki uściskał ojca Sérgio Conceição, który jest trenerem zespołu.

FC Porto przystępowało do sobotniej wyjazdowej rywalizacji przeciwko Estoril jako lider ligi portugalskiej i drużyna, która wraz ze Sportingiem nie przegrała jeszcze żadnego spotkania.

Mecz z niżej notowanym rywalem miał jednak zaskakujący przebieg. W pierwszej połowie to gospodarze sprawiali więcej zamieszania pod bramką przyjezdnych i dwukrotnie wykorzystali swoje okazje. Zapowiadało się więc na pierwszą porażkę Porto w obecnej kampanii.

Po przerwie oglądaliśmy zdecydowanie inny obraz gry. Zdeterminowani goście dążyli do szybkiego odrobienia strat i kontaktowe trafienie zaliczyli już w 51. minucie. Na wyrównanie trzeba było jednak poczekać dłużej, bowiem dopiero na chwilę przed końcem spotkania doprowadził do niego Luis Díaz.

To nie był koniec sobotnich emocji. W 87. minucie trener Sérgio Conceição wprowadził na boisko swojego syna Francisco, który okazał się bohaterem Porto. Tuż przed doliczonym czasem gry dopadł do zagranej w pole karne piłki i strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik meczu na 3-2 dla gości.

Zwycięskie trafienie w końcówce spowodowało wybuch radości w ekipie Porto. 19-latek podbiegł do swojego ojca i panowie wspólnie cieszyli się z trzech punktów. Podobne obrazki mogliśmy obejrzeć w listopadzie, kiedy Conceição strzelił swoją pierwszą bramkę w seniorskim futbolu.

Tym razem zanotował premierowe trafienie w rozgrywkach ligowych.