Granada zremisowała z ostatnią drużyną ligi [WIDEO]

Granada zremisowała z ostatnią drużyną ligi [WIDEO] fot. Granada CF
Łukasz Grzywaczyk

Kamil Piątkowski i Kamil Jóźwiak w niedzielę zanotowali kolejne występy w barwach Granady. Tym razem ich zespół zremisował 1:1 z UD Almeríą.

Dziewiętnasta w tabeli Granada gościła u siebie ostatni zespół ligi - UD Almeríę. W pierwszym składzie klubu z Andaluzji znalazł się Kamil Piątkowski, natomiast Kamil Jóźwiak spotkanie rozpoczął na ławce.

Mecz dla Polaków nie zaczął się dobrze - przyjezdni na prowadzenie wyszli już w dziewiątej minucie po golu Marca Pubilla. Asystę przy bramce obrońcy zanotował Sergio Arribas, wychowanek Realu Madryt. Okazję na podwyższenie wyniku mieli już pięć minut później, jednak po interwencji VAR-u, który dopatrzył się spalonego, gol został nieuznany.

Na wyrównanie stanu meczu musieliśmy trochę poczekać, bowiem dopiero na kwadrans przed końcem remis zapewnił Albańczyk Myrto Uzuni po podaniu Gerarda Gumbau, niegdyś związanego z FC Barceloną. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na boisku zameldował się Kamil Jóźwiak, zmieniając wypożyczonego z Manchesteru United Facundo Pellistriego. Po komentarzach sympatyków można jednak sądzić, że nie było to udane wejście.

„To okropne patrzeć na grę Nevy i Jóźwiaka” - pisze jeden z internautów.

„Gra Jóźwiaka była irytująca. Nie było ani jednego zagrania, w którym Ricard (Sánchez) próbował uniknąć podania do niego. Pellistri z połową płuc byłby groźniejszy” - czytamy na profilu na Twitterze Opinión GCF.

Lepszy występ zanotował polski obrońca. Choć pierwsze 45 minut Piątkowskiego również spotkało się z krytyką, tak pomeczowe statystyki i sytuacja, w której bliski był zdobycia bramki, są świadectwem niezłego meczu w wykonaniu 23-latka.

Dla wychowanka Lecha Poznań było to drugie spotkanie w Granadzie. Wcześniej widzieliśmy go jedynie w meczu z FC Barceloną, podczas którego rozegrał siedem minut. Kibice drużyny prowadzonej przez Alexandra Medinę zdecydowanie bardziej mogli przyzwyczaić się do wypożyczonego z RB Salzburg Piątkowskiego. 23-latek rozegrał wcześniej dobre 90 minut w starciu z Realem Betis oraz pierwsze dwadzieścia z Las Palmas, po których musiał opuścić boisko z powodu czerwonej kartki.