Harry Maguire przerwał milczenie w sprawie letniej decyzji. „Dlatego zostałem w Manchesterze United” fot. FiledIMAGE / Shutterstock.com
Źródło: Daily Mirror

Środkowy obrońca Manchesteru United Harry Maguire wyjaśnił po wrześniowym zgrupowaniu reprezentacji Anglii swoją dalszą obecność w kadrze Erika ten Haga.

Minionego lata 30-latkowi wieszczono odejście z Old Trafford po kiepskich czterech kampaniach. Po przejściu z Leicester City za 87 milionów euro stał się co najwyżej „memicznym” obiektem do naśladowania.

Wychowanek Sheffield United nigdy nie stanowił ważnego elementu układanki pod wodzą holenderskiego trenera. Jeszcze w sierpniu starał się dogadać z West Hamem United. Kluby ustaliły cenę transakcji, ale temat upadł z inicjatywy zawodnika.

Autor samobójczego trafienia ostatniego niedawno odbytego meczu towarzyskiego ze Szkocją zapowiedział, że pomimo perturbacji wciąż będzie dążył do uzyskania istotnej roli w drużynie.

– Cóż, rozwiązanie mojej sytuacji wynikło po trochu z dwóch powodów. Jak mógłbym je określić? Po prostu nie doszliśmy do porozumienia z innym klubem, a mój pracodawca ostatecznie wyraził zadowolenie z mojego pozostania, a ja sam poczułem się szczęśliwy, że nadal mogę walczyć o skład. Na treningach czy podczas zawodów za każdym razem chcę i będę dawać z siebie wszystko – obiecał reprezentant Anglii.

Mający ważny kontrakt do końca czerwca 2025 roku stoper rozegrał dotąd tylko 25 minut w jednym meczu. Podczas gdy na urazy narzekali podstawowi zawodnicy, wszedł on z ławki w drugiej połowie ostatniego przegranego pojedynku o punkty z Arsenalem (1:3).

– Wiem, że nie znalazłem się w podstawowym składzie w czterech pierwszych spotkaniach. Muszę więc podtrzymywać występy na dobrym poziomie za każdym razem, kiedy dostanę okazję. Jestem pewien, że takowych będzie sporo, bo niebawem czekają nas po dwa mecze w tygodniu – dodał.

Tylko przez resztę bieżącego miesiąca ekipa 20-krotnego mistrza Anglii rozegra pięć spotkań: z Brighton & Hove Albion, Bayernem Monachium, Burnley i dwa z Crystal Palace (Puchar Ligi Angielskiej plus Premier League).

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ten wpis Pogoni Szczecin na Twitterze źle się zestarzał Ten wpis Pogoni Szczecin na Twitterze źle się zestarzał Napastnik Wisły Kraków nie zapomniał o jej byłym trenerze po triumfie w Pucharze Polski Napastnik Wisły Kraków nie zapomniał o jej byłym trenerze po triumfie w Pucharze Polski Alan Uryga skomentował zwycięstwo w finale Pucharu Polski Alan Uryga skomentował zwycięstwo w finale Pucharu Polski „Wisła Kraków polskim Bayerem Leverkusen”. Ta statystyka idealnie to pokazuje „Wisła Kraków polskim Bayerem Leverkusen”. Ta statystyka idealnie to pokazuje Kamil Grosicki po porażce w finale Pucharu Polski Kamil Grosicki po porażce w finale Pucharu Polski Euforia trenera Alberta Rudé. Śpiewał razem z całą trybuną kibiców Wisły Kraków [WIDEO] Euforia trenera Alberta Rudé. Śpiewał razem z całą trybuną kibiców Wisły Kraków [WIDEO] Prezes Pogoni Szczecin krótko po przegranym finale Pucharu Polski. „Niech udadzą się na emeryturę, niepłatną” Prezes Pogoni Szczecin krótko po przegranym finale Pucharu Polski. „Niech udadzą się na emeryturę, niepłatną”