Hiszpania w półfinale, Mistrzowie Świata płaczą

Źródło: transfery.info

Spotkanie Włochów z Hiszpanami zapowiadało się szlagierowo. Mistrzowie Świata wyszli z drugiego miejsca w grupie C i zmierzyli się z najsilniejszą drużyną grupy D. Wiele podtekstów, przedmeczowych komentarzy i (...)

Spotkanie Włochów z Hiszpanami zapowiadało się szlagierowo. Mistrzowie Świata wyszli z drugiego miejsca w grupie C i zmierzyli się z najsilniejszą drużyną grupy D. Wiele podtekstów, przedmeczowych komentarzy i wojen na słowa powodowało, że na mecz czekała cała Europa. Po nudnych 120 minutach w rzutach karnych minimalnie lepsi okazali się Hiszpanie i to oni zagrają z Rosją o finał Euro 2008.

O pierwszej połowie w zasadzie można powiedzieć tylko tyle, że się odbyła. Włosi nie kwapili się ani do ataku, ani do odbioru piłki - czasem tylko próbowali zagrać wysoką piłkę w kierunku Luci Toniego. Napastnik Bayernu nie był jednak w najlepszej formie podczas tych Mistrzostw Europy. Inicjatywa należała do Hiszpanów (do 15 minuty statystyka posiadania piłki wynosiła 70:30 na niekorzyść Włochów), ale z ich prób zazwyczaj nic nie wynikało.

Druga połowa była nieco żywsza, choć i tak widowisko nie było warte grzechu. Grę Włochów ożywili nieco Camoranesi i Del Piero. Hiszpanie próbowali stwarzać sobie sytuację, ale David Villa, najlepszy strzelec Euro 2008, seryjnie zawodził. Ataki Hiszpanów kończyły się zazwyczaj na włoskim obrońcy Chiellinim.

Piłkarze obu reprezentacji z każdą minutą byli bardziej zmęczeni i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że tempo meczu było godne pożałowania.

Dogrywka skupiła jak w soczewce wszystko to, co najgorsze z całego meczu. Mizeria, brak celności, powolne podania. Karne były oczywistym następstwem tego nudnego meczu. W konkursie rzutów karnych lepsi okazali się Hiszpanie - zestresowany Di Natale nie trafił dla Włochów i jasne było, że to gracze z Półwyspu Iberyskiego zagrają w półfinale.

Włochy - Hiszpania 0:0 awans Hiszpanii po rzutach karnych