Inter Mediolan pierwszym finalistą Pucharu Włoch

Inter Mediolan pierwszym finalistą Pucharu Włoch fot. ph.FAB / Shutterstock.com

Inter Mediolan w drugim meczu półfinałowym pokonał AC Milan aż 3:0. To właśnie on zagra w wielkim finale Pucharu Włoch.

Po 0:0 na San Siro, które gdy gospodarzem są „Nerazzurri” przeradza się w Stadio Giuseppe Meazza, mało kto oczekiwał takiej dominacji ze strony podopiecznych Simone Inzaghiego.

Inter objął prowadzenie już w czwartej minucie gry. W tej sytuacji Matteo Darmian zagrął piłkę w pole karne, a Lautaro Martínez pięknym strzałem z powietrza nie dał szans bramkarzowi „Rossonerich”.

Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie pod koniec pierwszej połowy. Wówczas wyszedł sam na sam z Mike’em Maignanem i bez trudu wpakował futbolówkę do bramki.

W 66. minucie ekipa Stefano Piolego cieszyła się z gola kontaktowego, ale jej radość nie trwała zbyt długo. Sędzia ostatecznie anulował trafienie.

Ostatnie słowo należało do mistrza Włoch. Tym razem na listę strzelców wpisał się Robin Gosens, wykorzystując składną, zespołową akcję swojej drużyny. Dla Niemca była to premierowa bramka po transferze z Atalanty.

Podsumowując: o Puchar Włoch w finale powalczy Inter Mediolan. Swojego przeciwnika pozna już w środę, gdy dojdzie do spotkania Juventus - Fiorentina.

„Nerazzurri” po raz ostatni wygrali to trofeum w 2011 roku.