Jakub Kiwior z asystą w Premier League [WIDEO]. Przytomne zachowanie Polaka

Jakub Kiwior z asystą w Premier League [WIDEO]. Przytomne zachowanie Polaka fot. Nigel Bramley/Focus Images/MB Media/PressFocus
Źródło: Viaplay

Arsenal pokonał Burnley w meczu 25. kolejki Premier League 5:0. Całe spotkanie rozegrał Jakub Kiwior.

Arsenal objął prowadzenie w starciu z Burnley w czwartej minucie, gdy precyzyjnym strzałem lewą nogą zza pola karnego popisał się Martin Ødegaard. Jeszcze w pierwszej połowie bramkę na 2:0 zdobył Bukayo Saka, który wykorzystał rzut karny.

Chwilę po przerwie na listę strzelców tym razem z akcji znowu wpisał się Saka. Autorem czwartego gola był Leandro Trossard, a piątego - Kai Havertz. To przy trafieniu Niemca asystę zanotował Jakub Kiwior. Polak wznowił grę z autu, wypuszczając kolegę z zespołu po skrzydle. Ten poradził sobie z rywalem i pokonał golkipera gospodarzy Jamesa Trafforda.

Kiwior przebywał na murawie od pierwszej minuty. Jak to ostatnimi czasy bywa - Mikel Arteta wystawił go na lewej obronie.

Dla 24-latka to drugi ligowy występ z rzędu od początku. Licząc z wejściami z ławki rezerwowych, wziął udział w szóstym kolejnym spotkaniu, co może cieszyć, biorąc pod uwagę pierwszą część tego sezonu. Zanotował drugą asystę.

Arsenal pokonał Burnley 5:0 i to jego kolejne efektowne zwycięstwo po triumfie 6:0 nad West Hamem. „Kanonierzy” mają w tym momencie 55 punktów w tabeli Premier League. Do Liverpoolu tracą dwa „oczka”.