Joaquín najstarszym strzelcem hat-tricka w historii LaLiga

Źródło: LaLiga

38-letni Joaquín był bohaterem niedzielnego spotkania LaLiga pomiędzy Realem Betis a Athletic Club, notując hat-tricka.

Doświadczony skrzydłowy rozpoczął strzelanie w 2. minucie meczu, kiedy to wykorzystał dogranie z boku Emersona. W 11. minucie Hiszpan zamienił na gola podanie Álexa Moreno, a w 20. - wykończył rajd Lorena Moróna. Atakujący do skompletowania hat-tricka potrzebował zatem tylko 18 minut.

Joaquín zanotował kapitalny występ, mając na karku dokładnie 38 lat i 140 dni. Tym samym zaliczył hat-tricka jako najstarszy zawodnik w historii LaLiga. Kapitan Betisu przebił osiągnięcie Alfredo Di Stéfano, który w… 1964 roku zdobył trzy bramki w jednym meczu, mając 37 lat i 255 dni.

Skrzydłowy jest ostatnio w wybornej formie. W dwóch poprzednich kolejkach trafiał do siatki w starciach z Valencią (2:1) oraz Mallorcą (2:1).

Jego dzisiejsze bramki również przyczyniły się do zwycięstwa Betisu, który wygrał z Athletikiem 3:2. Gole dla ekipy z Bilbao strzelili Iñaki Williams i Yuri Berchiche.

Zespół z Sewilli zajmuje aktualnie jedenaste miejsce w tabeli LaLiga.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Borussia Dortmund wbija szpilę PSG. Zemsta słodka niczym wino [FOTO] Borussia Dortmund wbija szpilę PSG. Zemsta słodka niczym wino [FOTO] Borussia Dortmund awansowała do finału Ligi Mistrzów. Zarobi na tym... Manchester United Borussia Dortmund awansowała do finału Ligi Mistrzów. Zarobi na tym... Manchester United Lament w Parku Książąt. Borussia Dortmund w finale Ligi Mistrzów! [WIDEO] Lament w Parku Książąt. Borussia Dortmund w finale Ligi Mistrzów! [WIDEO] Niewypał transferowy wróci do Legii Warszawa. Klub go nie chce Niewypał transferowy wróci do Legii Warszawa. Klub go nie chce Manchester United wybrał nowego trenera?! Negocjacje z „topowym kandydatem” Manchester United wybrał nowego trenera?! Negocjacje z „topowym kandydatem” Josué rozczarowany postawą Legii Warszawa. „Do samego końca na to liczył” Josué rozczarowany postawą Legii Warszawa. „Do samego końca na to liczył” Lukas Podolski zapowiedział koniec kariery. „Po tym skończę” Lukas Podolski zapowiedział koniec kariery. „Po tym skończę”