Josué będzie musiał teraz bardzo uważać

Josué będzie musiał teraz bardzo uważać fot. FotoPyK
Źródło: Transfery.info | Ekstraklasa

W trakcie meczu Ekstraklasy pomiędzy Stalą Mielec z Legią Warszawa (1:3) żółtą kartką został napomniany Josué. To jego 11. taka kara w tym sezonie.

W pierwszej połowie starcia Stali Mielec z Legią Warszawa padły dwa gole. Najpierw rzut karny (który wśród części kibiców wzbudził pewne wątpliwości) na bramkę zamienił Josué. Wyrównał napastnik gospodarzy Iłla Szkuryn.

W drugiej połowie kapitan Legii został ukarany żółtą kartką. Dla Portugalczyka to już 11. takie napomnienie w tym sezonie Ekstraklasy (jeden kartonik z meczu z Piastem Gliwice z czasem został anulowany). Oznacza to, że w kolejnym starciu z Radomiakiem Radom ofensywny pomocnik będzie musiał bardzo uważać.

Zgodnie z regulaminem 12. kartka będzie skutkowała zawieszeniem na dwa spotkania.

Biorąc pod uwagę to, jak często piłkarz jest nimi napominany, w teorii może zakończyć sezon szybciej od innych. Jeśli zostanie ukarany w starciu z Radomiakiem, zdąży jeszcze wrócić na ostatnią kolejkę. Kartka w następnej serii gier przeciwko Lechowi Poznań będzie oznaczała już, że w obecnych rozgrywkach nie zobaczymy go na murawie.

W niedzielę Legia pokonała Stal 3:1. W drugiej połowie do siatki trafili Bartosz Kapustka oraz Maciej Rosołek, któremu Josué oddał karnego.

Starcie warszawskiej ekipy ze wspomnianym Radomiakiem odbędzie się w następną niedzielę. Początek o 17:30.