Jude Bellingham próbował przeszkodzić Harry'emu Kane'owi przed rzutem karnym [WIDEO] fot. Julien Laurens [Twitter]
Dawid Basiak
Źródło: Julien Laurens [X]

Kamery zarejestrowały jak w drugiej połowie meczu Bayernu Monachium z Realem Madryt (2-2) Jude Bellingham próbował rozkojarzyć Harry'ego Kane'a przed wykonaniem rzutu karnego.

Bayern Monachium zremisował 2-2 w pierwszym półfinałowym starciu z Realem Madryt. Taki rezultat sprawia, że drzwi do wielkiego finału są wciąż szeroko otwarte zarówno dla jednych jak i drugich, choć to Real w rewanżu będzie miał zdecydowaną przewagę własnej publiczności.

Po pierwszej połowie „Królewscy” mogli cieszyć się z jednobramkowego prowadzenia, które zagwarantował im Vinicius Júnior. W drugiej połowie Bayern zdołał odwrócić losy meczu, a jedno z trafień zanotował Harry Kane, któremu sprawę utrudnić chciał jego rodak, Jude Bellingham.

Gdy Kane ustawiał futbolówkę na jedenastym metrze, Bellingham podszedł do niego i wykorzystując tzw. trash talk, czyli w tłumaczeniu „śmieciową rozmowę”, próbował rozkojarzyć go przed oddaniem ważnego strzału.

Francuski arbiter Clément Turpin bardzo szybko jednak zareagował i nie pozwolił zawodnikowi Realu, by ten kontynuował swoją zarówno sprytną jak i niezbyt miłą zagrywkę, która koniec końców nie przyniosła oczekiwanego rezultatu, bowiem Kane bezbłędnie wykorzystał swoją szansę i wpisał się na listę strzelców.

Warto jednak dodać, że Bellingham nie zrobił w tej sytuacji nic nadzwyczajnie złego, bowiem takie zagrywki są wśród piłkarzy normalnością, lecz nie zawsze zostają one wychwycone przez kamery. Dodatkowo obaj zawodnicy występują w jednej reprezentacji, a więc wydaje się, że między nimi nie było nawet żadnej złej krwi.