Klubowe Mistrzostwa Świata: Liverpool i Flamengo poznały rywali [WIDEO]

Klubowe Mistrzostwa Świata: Liverpool i Flamengo poznały rywali [WIDEO] fot. FIFA
Źródło: Transfery.info | FIFA

Dzisiaj wyłonieni zostali zwycięzcy meczów ćwierćfinałowych Klubowych Mistrzostw Świata. Oznacza to, że swojego rywala poznał m.in. Liverpool.

Tegoroczna edycja turnieju rozpoczęła się od starcia Hienghène Sport z Al-Sadd. Zwycięsko z niego wyszedł gospodarz, a więc ekipa z Kataru, która wygrała 3:1. W następnej rundzie już czekało na nią meksykańskie Monterrey.

Mistrz strefy CONCACAF objął prowadzenie w 23. minucie po kapitalnym strzale Leonela Vangioniego. Nim sędzia zaprosił oba zespoły na przerwę, drugą bramkę dla „Pasiastych” zdobył Rogelio Funes Mori. W tamtym momencie wydawało się, że miejscowi już nie nie podniosą. Nic bardziej mylnego.

Po godzinie gry gola kontaktowego strzelił bowiem Baghdad Bounedjah, co szybko rozbudziło apetyty Katarczyków na odwrócenie losów rywalizacji. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, gdyż w 77. minucie trafienie na 3:1 zanotował Carlos Rodríguez. Pomimo tego Al-Sadd się nie poddało i tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, dzięki bramce autorstwa Abdelkarima Hassana, skróciło dystans do rywali. Na więcej zabrakło już jednak czasu.

W drugim meczu ćwierćfinałowym saudyjskie Al-Hilal pokonało Espérance Tunis. Jedyną bramkę w starciu z tunezyjską ekipą strzelił doskonale znany z występów na europejskich boiskach Bafétimbi Gomis.

Rezultaty te oznaczają, że Monterrey w fazie półfinałowej podejmie Liverpool. Z kolei Al-Hilal zmierzy się z Flamengo. Przypomnijmy, że prawa do pokazywania spotkań klubowego mundialu posiada TVP Sport i to właśnie w tej stacji będzie można śledzić dalszy przebieg imprezy, której finał zaplanowano na 21 grudnia.