Koszmar reprezentanta Polski trwa. Znowu kontuzja tuż przed zgrupowaniem

Koszmar reprezentanta Polski trwa. Znowu kontuzja tuż przed zgrupowaniem fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Łukasz Grzywaczyk

Paweł Dawidowicz mecz z AC Milanem zakończył już w 57. minucie meczu. Obrońca Hellasu Verona i reprezentacji Polski odniósł kontuzję, która uniemożliwiła mu dalszy występ.

W niedzielne popołudnie odbyło się starcie w ramach 29. kolejki włoskiej Serie A. Piętnasty w tabeli Hellas Verona mierzył się z wiceliderem ligi AC Milanem. Gospodarze, choć przegrali to spotkanie 1:3, to na boisku zameldowało się dwóch Polaków - wychodzący w pierwszym składzie Paweł Dawidowicz oraz wprowadzony w drugiej części spotkania Karol Świderski.

Niestety stoper nie będzie mógł zaliczyć tego występu do udanych. Dawidowicz oprócz porażki, nabawił się urazu, który może uniemożliwić mu grę w zbliżających się barażach o awans na EURO 2024. Doceniony i powołany przez Michała Probierza obrońca znalazł się w kadrze na mecze z Estonią oraz Walią lub Finlandią, w zależności od wyników obu spotkań.

Nie jest to pierwsza sytuacja, w której 28-latek tuż przed zgrupowaniem kadry musi mierzyć się z kontuzją. W ostatnich latach z powodu urazów opuścił aż 32 spotkania reprezentacji Polski. Przyjęło się nawet, że absencja Dawidowicza przed występami w biało-czerwonych barwach jest już swego rodzaju „klątwą”.

Były gracz gdańskiej Lechii w obecnym sezonie rozegrał 23 spotkania, większość z nich w pierwszej jedenastce.