Lechia Gdańsk solidnie ukarana [OFICJALNIE]

Lechia Gdańsk solidnie ukarana [OFICJALNIE] fot. Dariusz Boczek [Twitter]
Źródło: Komisja Ligi

Komisja Ligi przyznała Piastowi Gliwice walkower 3:0 za mecz 34. kolejki Ekstraklasy z Lechią Gdańsk, ale to nie koniec kar dla klubu z Trójmiasta.

Lechia Gdańsk prowadziła w spotkaniu ostatniej kolejki Ekstraklasy z Piastem Gliwice po golu Marco Terrazzino. Zespołowi z Trójmiasta nie było dane dowieźć korzystnego wyniku do regulaminowego końca meczu i to wcale nie dlatego, że stracił bramkę. W drugiej połowie na stadionie klubu z województwa śląskiego znać o sobie dali kibice przyjezdnych.

Około 66. minuty wrzucili oni na murawę race, przez co sędzia Marcin Kochanek przerwał spotkanie. Piłkarze obu ekip udali się do szatni, z których po jakimś czasie wrócili na boisko z zastrzeżeniem, że jeśli znowu coś na nim wyląduje, mecz zostanie przedwcześnie zakończony. Tak też się stało.

Walkower dla Piasta był w zasadzie pewny i w środę został potwierdzony przez Komisję Ligi. Dzięki temu zajmujący piąte miejsce w tabeli Ekstraklasy gliwiczanie kończą zmagania z dorobkiem 53 punktów. Lechia, która spadła do I ligi, ma ich 30.

„Dodatkowo - po szczegółowym przeanalizowaniu oficjalnego raportu sędziego zawodów oraz delegata meczowego PZPN - Komisja Ligi nałożyła na Lechię Gdańsk karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców we wszystkich rozgrywkach na okres siedmiu miesięcy oraz karę finansową w wysokości 100 tysięcy złotych” - czytamy w komunikacie.