Legia Warszawa skrzywdzona przez sędziego? „Dawno nie widziałem tak ewidentnego, nieodgwizdanego rzutu karnego” fot. FotoPyK
Źródło: Meczyki.pl

Legia Warszawa przegrała z Austrią Wiedeń 1-2 i przed rewanżem znajduje się w trudnej sytuacji. Być może rezultat byłby inny, gdyby nie arbiter, który w pierwszej połowie nie podyktował ewidentnego rzutu karnego na Pawle Wszołku.

Nie tak miało wyglądać pierwsze spotkanie trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy pomiędzy Legią Warszawa a Austrią Wiedeń.

Ostatecznie jednak to goście wyjeżdżają z Łazienkowskiej z przewagą, bo wygrali 2-1.

Przyjezdni wykorzystali tego dnia rażące błędy defensywne wicemistrzów Polski. Jakby tego było mało, gospodarzom zadanie utrudnił też arbiter Pierre Gaillouste.

W pierwszej połowie po dwójkowej akcji w pole karne wpadł Paweł Wszołek, który został jednak zaatakowany od tyłu przez zawodnika Austrii Wiedeń.

Sędzia nie wskazał jednak w tej sytuacji na wapno, choć powtórki wyraźnie pokazały, że miał do tego prawo.

Na ten temat wypowiedział się na antenie Meczyki.pl Mateusz Rokuszewski.

- Szczerze, to nie widziałem tak ewidentnego, nieodgwizdanego rzutu karnego od dawna. Wynika to pewnie z tego powodu, że zazwyczaj, gdy oglądam mecze, to jest na nich VAR. Tu tego zabrakło - stwierdził.

Legii Warszawa nie pozostaje nic innego, jak zakasać rękawy i dać z siebie wszystko w rewanżu. Ten zaplanowano na 17 sierpnia.