Legia Warszawa U-15 wygrała z Herthą... 12-0

Legia Warszawa U-15 wygrała z Herthą... 12-0 fot. Legia Warszawa
Antoni Obrębski
Źródło: Akademia Legii (x.com)

Piłkarze Legii Warszawa do lat 15 pokonali rówieśników z berlińskiej Herthy aż 12-0. W dodatku mecz odbył się w Niemczech.

Zawodnicy Legii Warszawa U-15 pojechali do Niemiec zmierzyć się towarzysko z rówieśnikami z Herthy Berlin. Młodzi gracze z Polski zdeklasowali swoich rówieśników z Niemiec.

Nic nie zapowiadało, że wynik w tym spotkaniu będzie aż tak okazały. Pierwsza bramka padła dopiero w 16. minucie. Do przerwy co prawda było 5:0 dla „Wojskowych”, jednak zazwyczaj po takim prowadzeniu można się spodziewać spowolnienia tempa.

To jednak nie nastąpiło i po przerwie warszawiacy dołożyli jeszcze siedem bramek, nie tracąc przy tym ani jednej.

Strzelcy bramek: Fabian Mazur (16. i 31. minuta), Edo von Etchemendigaray (24. i 50.), Oskar Maj (33.), Oliwier Pławiński (44. i 72.), Wiktor Zugaj (59. i 77.), zawodnik testowany (54., 78. i 79.).

Ostatnio podobnym wynikiem popisali się młodsi zawodnicy Legii, jednak z dużo mniej renomowanym rywalem. Mianowicie drużyna do lat 14 pokonała 11:0 czeskie FK Teplice.

Wspomniany tutaj Fabian Mazur jest również reprezentantem Polski do lat 15, w lutym otrzymał powołanie do tej kadry na towarzyski dwumecz z Włochami. Na tym samym zgrupowaniu był także Piotr Bartnicki, pomocnik Legii.