Liga Mistrzów: Kompromitacja Juventusu. „Stara Dama” przegrała z Maccabi Hajfa

Patryk Krenz

Juventus znacznie zniwelował swe szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Turyńczycy zaliczyli trzecią porażkę w grupie, ulegając tym razem... izraelskiemu Maccabi Hajfa 0:2. Co ważne, była to porażka w pełni zasłużona.

„Stara Dama” po ostatniej porażce z AC Milanem liczyła, iż wyjazd do Izraela poprawi jej nieco nastrój. Ostatnie starcie obydwu drużyn zakończyło się raczej pewnym zwycięstwem włoskiej strony, która zaliczyła wówczas swe pierwsze punkty w turnieju.

Już pierwsza połowa wtorkowej rywalizacji obnażyła w zasadzie wszelkie niedoskonałości przyjezdnych z Piemontu. Ci w starciu z niżej notowanym przeciwnikiem prezentowali się po prostu fatalnie.

Wynik spotkania już w siódmej minucie otworzył skrzydłowy „Zielonych”, Omer Atzili, który świetnym strzałem głową pokonał bezradnego Wojciecha Szczęsnego. Pięć minut później Izraelczycy mogli zdobyć drugiego gola, trafiając w poprzeczkę z rzutu wolnego. Strata bramki nie podziałała mobilizująco na Juventus w żadnym wypadku.

Z obowiązku należy wspomnieć, iż w 23. minucie na boisku zameldował się Arkadiusz Milik. Polak zastąpił Ángela Di Maríę, który doznał urazu.

42. minuta przyniosła kolejny, tym razem celny, cios w stronę europejskiego giganta. Omer Atzili, po świetnej dwójkowej akcji z Frantzdym Pierrotem, zapewnił sobie dogodną okazję. Nie zawiódł i pewnie pokonał golkipera rywala, ustalając tym samym końcowy wynik spotkania.

Obecna kampania stanowi dla „Starej Damy” istny koszmar. W Serie A drużyna z Allianz Stadium widnieje dopiero na ósmej lokacie z 13 punktami na koncie. Do liderującego Napoli traci dziesięć „oczek”.

Poczynania zespołu pod przywództwem Massimiliano Allegriego w Lidze Mistrzów prezentują się równie mizernie. Na przestrzeni czterech turniejowych kolejek zanotowali zaledwie jedno zwycięstwo, właśnie z Maccabi Hajfa. Przed „Juve” mecze z Benficą i Paris Saint-Germain. Trudno liczyć w nich na nagłe przebudzenie włoskiego giganta.

Mamy październik a Juventus, z dużą dozą prawdopodobieństwa, wypisał się z walki o scudetto i fazę pucharową Ligi Mistrzów.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Borussia Dortmund wbija szpilę PSG. Zemsta słodka niczym wino [FOTO] Borussia Dortmund wbija szpilę PSG. Zemsta słodka niczym wino [FOTO] Borussia Dortmund awansowała do finału Ligi Mistrzów. Zarobi na tym... Manchester United Borussia Dortmund awansowała do finału Ligi Mistrzów. Zarobi na tym... Manchester United Lament w Parku Książąt. Borussia Dortmund w finale Ligi Mistrzów! [WIDEO] Lament w Parku Książąt. Borussia Dortmund w finale Ligi Mistrzów! [WIDEO] Niewypał transferowy wróci do Legii Warszawa. Klub go nie chce Niewypał transferowy wróci do Legii Warszawa. Klub go nie chce Manchester United wybrał nowego trenera?! Negocjacje z „topowym kandydatem” Manchester United wybrał nowego trenera?! Negocjacje z „topowym kandydatem” Josué rozczarowany postawą Legii Warszawa. „Do samego końca na to liczył” Josué rozczarowany postawą Legii Warszawa. „Do samego końca na to liczył” Lukas Podolski zapowiedział koniec kariery. „Po tym skończę” Lukas Podolski zapowiedział koniec kariery. „Po tym skończę”