Lionel Messi pobił rekord swojego przyjaciela. La zabawa! [WIDEO]

Lionel Messi pobił rekord swojego przyjaciela. La zabawa! [WIDEO] fot. Fabideciria / Shutterstock.com
Jan Chromik
Jan Chromik

Lionel Messi został najlepszym strzelcem w historii kwalifikacji Mistrzostw Świata w Ameryce Południowej po tym, jak zdobył dwie bramki w meczu z Peru.

Messi w ostatnich tygodniach zmagał się z problemami mięśniowymi, a jego absencja wyraźnie odbiła się na formie Interu Miami - zespół Davida Beckhama stracił już szanse na udział w fazie play-off MLS.

36-latek pojawił się na zgrupowaniu reprezentacji Argentyny, lecz w czwartkowym spotkaniu z Paragwajem na boisku zameldował się dopiero w drugiej połowie. W meczu, który odbył się dzisiejszej nocy w Limie, przebywał na murawie już od pierwszej minuty i w ogóle nie było widać po nim tego, że ostatnio odpoczywał od futbolu - Messi zdobył dwie bramki, a dołożył do nich jeszcze swoje boiskowe czary.

Argentyńczyk nawiązał do swoich najlepszych czasów i wkręcał obrońców w ziemię jak tyczki. Z resztą, opowiadanie o magicznych sztuczkach nie ma zbyt wielkiego sensu - najlepiej po prostu sami to zobaczcie:

36-latek do tego dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a zrobił to w 32 oraz 42 minucie. Były to jego gole numer 30 i 31 w historii eliminacji Mistrzostw Świata w Ameryce Południowej, co sprawiło, że został indywidualnym liderem tej kwalifikacji, bo wyprzedził Luisa Suáreza, który ma na koncie 29 takich trafień.

Tak wyglądały bramki, po których mistrz świata z Kataru pobił strzelecki rekord:

Argentyna po pokonaniu Peru 2:0 umocniła się na czele eliminacji. Aktualnie ma na koncie 12 punktów, czyli aż o pięć mniej niż Urugwaj, Brazylia i Wenezuela.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Niewypał transferowy wróci do Legii Warszawa. Klub go nie chce Niewypał transferowy wróci do Legii Warszawa. Klub go nie chce Manchester United wybrał nowego trenera?! Negocjacje z „topowym kandydatem” Manchester United wybrał nowego trenera?! Negocjacje z „topowym kandydatem” Josué rozczarowany postawą Legii Warszawa. „Do samego końca na to liczył” Josué rozczarowany postawą Legii Warszawa. „Do samego końca na to liczył” Lukas Podolski zapowiedział koniec kariery. „Po tym skończę” Lukas Podolski zapowiedział koniec kariery. „Po tym skończę” Głośne rozstanie w Rakowie Częstochowa?! Marek Papszun może postawić na nim krzyżyk Głośne rozstanie w Rakowie Częstochowa?! Marek Papszun może postawić na nim krzyżyk Bonus 300 złotych za wygrany zakład na pierwszego gola w meczu PSG - Borussia Dortmund Bonus 300 złotych za wygrany zakład na pierwszego gola w meczu PSG - Borussia Dortmund OFICJALNIE: Gracz Rakowa Częstochowa wypada na ponad pół roku. Ogromny pech... OFICJALNIE: Gracz Rakowa Częstochowa wypada na ponad pół roku. Ogromny pech...