Liverpool gromi w UEFA Youth League. Zagrało dwóch Polaków

Liverpool gromi w UEFA Youth League. Zagrało dwóch Polaków fot. Liverpool
Źródło: Liverpool

Drużyna Liverpoolu do lat 19 wygrała w fazie grupowej UEFA Youth League z FC Porto 4:0. W barwach „The Reds” wystąpiło dwóch Polaków.

Młodzi piłkarze Liverpoolu wysoko ograli drużynę FC Porto. Strzelanie w środowym meczu szybko rozpoczął Dominic Corness, który trafił do siatki już w piątej minucie. Tuż przed przerwą prowadzenie gospodarzy podwyższył Stefan Bajcetic Maquieira, a w drugiej połowie bramki zdobyli Max Woltman oraz James Norris.

W barwach angielskiej ekipy wystąpiło dzisiaj dwóch Polaków. Dostępu do bramki Liverpoolu przez pełne 90 minut bronił 18-letni Fabian Mrozek. W 70. minucie na murawie pojawił się 18-letni Mateusz Musiałowski, zmieniając Melkamu Frauendorfa.

Dla Musiałowskiego, o którym już kilka razy było głośno za sprawą efektownej gry, występ w UEFA Youth League nie był niczym nowym. Mecz z Porto był jego czwartym w aktualnej edycji tych rozgrywek. Skrzydłowy na co dzień występuje w zespole Liverpoolu U-23. W ośmiu dotychczasowych spotkaniach ligowych strzelił trzy gole.

Mrozek również już wcześniej zadebiutował w UYL, pojawiając się na boisku w meczu z Atlético Madryt (2:0). W obu przypadkach zachował więc czyste konto.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Liverpool zrównał się punktami z Porto w tabeli grupy B. Oba zespoły mają na koncie po 10 „oczek”.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Ewa Pajor odchodzi z Wolfsburga. Czas na rekordowy transfer OFICJALNIE: Ewa Pajor odchodzi z Wolfsburga. Czas na rekordowy transfer OFICJALNIE: Niels Frederiksen trenerem Lecha Poznań OFICJALNIE: Niels Frederiksen trenerem Lecha Poznań Arkadiusz Reca na celownikach dwóch klubów Bundesligi Arkadiusz Reca na celownikach dwóch klubów Bundesligi OFICJALNIE: Raphaël Varane odchodzi z Manchesteru United [WIDEO] OFICJALNIE: Raphaël Varane odchodzi z Manchesteru United [WIDEO] Kosztował prawie 90 milionów euro, PSG poświęci go dla transferu nowej gwiazdy?! Kosztował prawie 90 milionów euro, PSG poświęci go dla transferu nowej gwiazdy?! Legia Warszawa zapłaci za napastnika nawet milion euro?! Strzelił w tym sezonie 14 bramek Legia Warszawa zapłaci za napastnika nawet milion euro?! Strzelił w tym sezonie 14 bramek Xavi stanowczo o zawodniku FC Barcelony. „Musi się poprawić. Taka jest rywalizacja, to trener decyduje” Xavi stanowczo o zawodniku FC Barcelony. „Musi się poprawić. Taka jest rywalizacja, to trener decyduje”