„Mam ci sporządzić akta o naszych błędach?”. Ange Postecoglou wściekły na swój zespół po porażce z Chelsea fot. SOPA Images/SIPA USA/PressFocus
Źródło: Sky Sports

Trener Tottenhamu Ange Postecoglou nie miał nawet pół powodu, aby powiedzieć cokolwiek pozytywnego po derbowym spotkaniu z Chelsea w Premier League. Jego zespół w kiepskim stylu przegrał 0:2.

Szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy ze Stamford Bridge przechyliły trafienia Trevoha Chalobaha oraz Nicolasa Jacksona. W obu przypadkach „Koguty” traciły bramkę po stałym fragmencie gry, które w ostatnim czasie są u nich słabym punktem w fazie defensywnej.

Tottenham próbował wrócić do rywalizacji, ale akcje drużyny kompletnie się nie kleiły. Kamery transmisyjne wielokrotnie wychwytywały sfrustrowanego jak nigdy Postecoglou, pokrzykującego na swoich podopiecznych za niewywiązywanie się z zadań taktycznych.

Frustracji z pierwszej połowy oraz podczas przerwy w szatni nie udało się przekuć na cokolwiek pozytywnego. Po ostatnim gwizdku skrytykował zespół za jedne z najgorszych 90 minut, jakie przyszło rozegrać w tym sezonie.

– Kiedy cały występ przebiegł tak samo jak w pierwszej połowie, to znaczy, że moje polecenia nie przebiły się do nich. Pytasz jakie? Daj spokój, kolego, przez cały mecz nie graliśmy dobrze. Chcesz, żebym sporządził ci akta o tym, gdzie nam poszło źle? – dopytywał retorycznie Australijczyk dziennikarza Sky Sports.

– Mam poczucie, jakby upłynęło trochę wiary i przekonania w naszej piłce. Odmienienie tego stanu spoczywa na moich barkach, bo nie chodzi tu tylko o pierwszego straconego gola, a o całe nasze podejście. W żadnym momencie nie byliśmy wystarczająco dobrzy. Po prostu zagraliśmy kiepsko – dodał.

Trzecia porażka z rzędu praktycznie pogrzebała szansę ekipy z północnego Londynu na wywalczenie miejsca w Lidze Mistrzów. Pozostaje jej jedynie obronić się na piątej lokacie przed goniącym Manchesterem United.

Zadanie nie będzie proste. Na rozkładzie czekają starcia między innymi z Liverpoolem oraz Manchesterem City.