„Mam nadzieję, że założy jakąś partię polityczną”. Kibice zachwyceni zawodnikiem Wisły Kraków fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Paweł Hanejko

Wisła Kraków pokonała w środę Widzewa Łódź i zameldowała się w półfinale Pucharu Polski. Jednym z bohaterów był Szymon Sobczak.

Wisła Kraków po porażce z GKS-em Tychy 0-1, przystąpiła do rywalizacji w ramach Pucharu Polski.

W ćwierćfinale turnieju podopieczni Alberta Rud'ego mierzyli się u siebie z Widzewem Łódź.

Choć pierwszy na prowadzenie wyszedł przedstawiciel Ekstraklasy, to ostatecznie potyczka zakończyła się triumfem gospodarzy.

Gole zdobywali tego dnia dla Wisły Kraków Ángel Rodado (doliczony czas gry drugiej połowy) oraz Szymon Sobczak (przedostatnia minuta regulaminowego czasu dogrywki).

Jedyne trafienie dla gości to zasługa Bartłomieja Pawłowskiego.

Bardzo dużo miejsca po tym spotkaniu poświęca się wspomnianemu Szymonowi Sobczakowi.

31-latek, który trafił pod Wawel przed sezonem, wiele razy był krytykowany przez fanów za brak skuteczności. Przy okazji meczu z Widzewem Łódź udowodnił jednak, iż warto na niego stawiać.

Strzelił siódmego gola w tym sezonie i wydaje się, że tym występem zasłużył na kolejne szanse od trenera.

„Mam nadzieję, że Szymon Sobczak założy jakąś partię polityczną - wyborców już ma” - napisał na Twitterze jeden z kibiców w odniesieniu do występu napastnika.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Zmiana w ostatniej chwili. Legia Warszawa z roszadą w składzie tuż przed meczem ze Stalą Mielec Zmiana w ostatniej chwili. Legia Warszawa z roszadą w składzie tuż przed meczem ze Stalą Mielec Piłkarz Zagłębia Lubin imponuje na wiosnę [WIDEO]. Te liczby wyglądają naprawdę dobrze Piłkarz Zagłębia Lubin imponuje na wiosnę [WIDEO]. Te liczby wyglądają naprawdę dobrze Premier League: Składy na Tottenham - Arsenal [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Tottenham - Arsenal [OFICJALNIE] Zdobył prawie 30 bramek w tym sezonie, odejdzie za 80 milionów euro? Zdobył prawie 30 bramek w tym sezonie, odejdzie za 80 milionów euro? Gonçalo Feio skreślił kluczowego gracza Legii Warszawa?! „Nie pasuje do takiej gry” Gonçalo Feio skreślił kluczowego gracza Legii Warszawa?! „Nie pasuje do takiej gry” Szykuje się wielki powrót do Górnika Zabrze?! „Lukas Podolski o nim pamięta” Szykuje się wielki powrót do Górnika Zabrze?! „Lukas Podolski o nim pamięta” Juventus wybrał nowego trenera. „Nie ma innej opcji” Juventus wybrał nowego trenera. „Nie ma innej opcji”