Mathieu kontuzjowany fot. Transfery.info
Redakcja
Redakcja
Źródło: FC Barcelona

Obrońca FC Barcelona, Jérémy Mathieu, będzie zmuszony pauzować 2-3 tygodnie z powodu urazu mięśnia płaszczkowatego w łydce.

31-letni defensor nabawił się kontuzji we wczorajszym spotkaniu przeciwko Celcie Vigo. "Blaugrana" na własnym stadionie uległa 0-1, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 55 minucie Joaquín Larrivey. Dla Celty jest to historyczny wynik, bowiem jest to pierwsza wygrana na Camp Nou od sezonu 1941/1942.

Mathieu na pewno nie będzie do dyspozycji trenera na środowe spotkanie Ligi Mistrzów z Ajaksem oraz na ligowe przeciwko Almerii. Po nich będzie przerwa reprezentacyjna i możliwe jest, że Francuz powróci do gry na mecz przeciwko Sevilli, który zaplanowanona 22 listopada.