Niesamowity lob - spektakularna bramka Soriano w LE [WIDEO]

Niesamowity lob - spektakularna bramka Soriano w LE [WIDEO] fot. Transfery.info
Marcin Żelechowski

Jak się okazuje piękne bramki padają dziś w Lidze Europy parami, bowiem równie okazałe trafienie, jak te Quaresmy, zaliczył piłkarz Salzburga Jonathan Soriano.

Spotkanie Ajaxu z Salzburgiem zapowiadane było jako jeden z najciekawszych i najbardziej wyrównanych spotkań. Mimo wszystko faworytami byli gospodarze, wspierani przez swoich wiernych fanów.

Przedmeczowe oczekiwania szybko zweryfikowało boisko, bowiem Salzburg już od pierwszego gwizdka sędziego narzucił swój styl gry i pokazał, że w Austrii zbudowano naprawdę mocną drużynę.

W roli głównej wystąpił niezaprzeczalny gwiazdor drużyny z Salzburga, napastnik Jonathan Soriano, który w obecnym sezonie ligowym aż 17-krotnie wpisywał się na listę strzelców, potrzebując do tego zaledwie 15 występów.

28-letni Hiszpan otworzył wynik pojedynku już w 14 minucie, pewnie egzewkując rzut karny. Prawdziwą próbkę możliwości pokazał jednak na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy, kiedy to oddał niespodziewany strzał z połowy boiska. Efekt? 3:0 dla Salzburga i kolejna bramka, która za kilka miesięcy z powodzeniem może pretendować do trafienia roku.