Nowe informacje w sprawie piłkarza PSG po wstrząśnieniu mózgu

Nowe informacje w sprawie piłkarza PSG po wstrząśnieniu mózgu fot. Paris Saint-Germain FC
Antoni Obrębski
Źródło: PSG

Nordi Mukiele w meczu z Clermont Foot 63 doznał wstrząśnienia mózgu. Klub przedstawił informacje w tej sprawie.

Nordi Mukiele mecz PSG z Clermont Foot 63 rozpoczął w pierwszym składzie. Jednak już w 13. minucie został zmuszony do opuszczenia boiska na skutek wstrząśnienia mózgu. Zastąpił go Achraf Hakimi.

Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 po tym, jak w końcówce wyrównał Gonçalo Ramos. Bramkę dla Clermont strzelił Habib Keïta. Potknięcie w kontekście walki o mistrzostwo i tak nie zmienia wiele, zespół Luisa Enrique ma dziesięć punktów przewagi nad drugim w tabeli Stade Brestois 29.

PSG poinformowało, że 8 kwietnia przejdzie badania u neurologa, wtedy będziemy dokładniej wiedzieć, co mu się stało oraz poznamy przybliżoną datę powrotu do treningów. Były gracz RB Lipsk nigdy wcześniej nie doznał podobnego urazu, początek sezonu opuścił z powodu dochodzenia do siebie po kontuzji uda.

26-latek w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach w barwach paryskiego klubu zagrał zaledwie 729 minut w 16 meczach. Od pierwszej minuty wychodził zaledwie ośmiokrotnie.

W tej chwili w PSG znajduje się kilku zawodników borykających się z problemami zdrowotnymi, w obronie jest to widoczne. Oprócz Mukiele niedostępni są jeszcze Presnel Kimpembe i Marquinhos. Spoza formacji defensywnej z urazami zmagają się jeszcze skrzydłowi Bradley Barcola i Marco Asensio.