OFICJALNIE: Érick Gutiérrez wraca do Meksyku

Piotr Trochimowicz
Źródło: CD Guadalajara

Środkowy pomocnik PSV Eindhoven, Érick Gutiérrez, przechodzi za 5,5 miliona euro do CD Guadalajara.

Meksykański klub tym samym wzmacnia się po rozpoczęciu Torneo Apertura – jesiennej fazy ligowych rozgrywek. W finale wiosennej Clausura CD Guadalajara przegrała 2:3 po dogrywce z Tigres UANL.

28-letni Gutiérrez wyrażał chęć gry w lidze hiszpańskiej, jednak na przeszkodzie stanął brak paszportu kraju Unii Europejskiej. Aby go uzyskać, musiałby zrezygnować z posługiwania się obywatelstwem meksykańskim.

Przez pięć lat w barwach PSV Eindhoven rozegrał łącznie 141 meczów, zdobywając 12 bramek i notując tyle samo asyst. W 2018 roku brał udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Z kolei przez trzy ostatnie sezony jego zespół kończył rozgrywki Eredivisie na drugim miejscu.

Wcześniej występował w meksykańskim CF Pachuca, gdzie strzelił 23 gole i zaliczył 26 decydujących podań w 178 spotkaniach.

Dla reprezentacji Meksyku Érick Gutiérrez rozegrał 36 meczów. W spotkaniach towarzyskich strzelił gola i zanotował trzy asysty. Brał udział w Mistrzostwach Świata w Katarze, gdzie zagrał 48 minut przeciwko Argentynie, zmieniając kontuzjowanego Andrésa Guardado. W meczu z Polską nie pojawił się jednak na boisku.