OFICJALNIE: FIFA wybrała. Pierwszy mecz Marciniaka na mundialu

Źródło: FIFA

Szymon Marciniak został wyznaczony przez FIFA do poprowadzenia sobotniego meczu pomiędzy Argentyną a Islandią.

Dla arbitra z Płocka będzie to pierwszy mecz w jego karierze, jaki poprowadzi na Mistrzostwach Świata. Razem z nim identycznego zaszczytu dostąpią jego asystenci - Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz.

Reprezentacja Islandii, debiutująca na mundialu, ma dobre wspomnienia związane z polskim arbitrem, ponieważ to on był głównym rozjemcą ich wygranego starcia z Austrią (2:1) w fazie grupowej na Euro 2016.

Początek meczu otwierającego rywalizację w grupie D zaplanowano na 16 czerwca na godzinę 15:00.