Oficjalnie: Lucescu odchodzi z Szachtara. Koniec epoki!

Oficjalnie: Lucescu odchodzi z Szachtara. Koniec epoki! fot. Transfery.info
Paweł Machitko
Źródło: Szachtar Donieck

Szachtar Donieck poinformował, że Mircea Lucescu opuścił stanowisko szkoleniowca pierwszego zespołu.

Rumun został zatrudniony w maju 2004 roku, więc pracował w Szachtarze ponad dwanaście lat. Z ukraińskim klubem, poza wieloma tytułami na lokalnym podwórku, wygrał też Puchar UEFA. Jego łączny bilans to 573 mecze i 22 trofea.

Ostatnim meczem Lucescu w roli szkoleniowca Szachtara był dzisiejszy, wygrany 2-0 z Zorią Ługańsk, finał Pucharu Ukrainy.

70-latek nie ma zamiaru kończyć kariery trenerskiej. Spekuluje się, że może objąć turecki Galatasaray lub rosyjski Zenit Sankt Petersburg.

Nie wiadomo jeszcze, kto będzie kolejnym trenerem donieckiej drużyny. Za zdecydowanego faworyta w tym momencie uchodzi Paulo Fonseca, dotychczas prowadzący Bragę.