OFICJALNIE: Marcelo zawieszony na trzy spotkania [WIDEO]

OFICJALNIE: Marcelo zawieszony na trzy spotkania [WIDEO] fot. TV
Kacper Adamczyk
Źródło: CONMEBOL

CONMEBOL, czyli Południowoamerykańska Konfederacja Piłkarska, zdecydowała o zawieszeniu Marcelo na trzy spotkania za przerażający w skutkach faul na rywalu.

Do zdarzenia doszło w 56. minucie pierwszego spotkania pomiędzy Argentinos Juniors a Fluminense w ⅛ finału Copa Libertadores. Wówczas były piłkarz Realu Madryt przedryblował dwóch rywali, a przy mijaniu trzeciego bardzo nieszczęśliwie nadepnął mu na nogę. Sam od razu przerwał grę, a gdy zobaczył, jakie skutki wywołało dla przeciwnika starcie z nim, to złapał się za głowę i widać było, że bardzo przeżywa tę sytuację.

Arbiter po wideoweryfikacji postanowił ukarać Brazylijczyka czerwoną kartką, a CONMEBOL zdecydował o zawieszeniu go na trzy mecze. W związku z tym 35-latek nie wystąpi w ćwierćfinale Copa Libertadores oraz w potencjalnym pierwszym starciu półfinałowym. Mowa już o następnej fazie turnieju, ponieważ Fluminense zdołało wyeliminować Argentinos Juniors. W feralnym meczu, gdy kontuzji doznał Luciano Sánchez, ostatecznie padł remis 1:1, a w rewanżu ekipa z Rio de Janeiro wygrała 2:0. W tej drugiej potyczce Marcelo nie wziął udział, pozostając poza kadrą meczową. Co ciekawe dopiero po niej komisja dyscyplinarna CONMEBOL zdecydowała o zawieszeniu.

Z kolei Sáncheza według medialnych doniesień czeka nawet roczna przerwa (jeśli w ogóle uda mu się dojść do pełnej sprawności sportowej), ponieważ doszło u niego do całkowitej dyslokacji kolana, co można było wywnioskować, oglądając telewizyjne powtórki. Argentinos Juniors poinformowało, że jego piłkarz w ciągu najbliższych trzech tygodni przejdzie operację.

W ćwierćfinale Fluminense zmierzy się z paragwajskim Club Olimpia. Marcelo został piłkarzem klubu ze słynnej Maracany pod koniec lutego tego roku po tym, jak rozwiązał kontrakt z Olympiakosem. Od tego czasu w barwach zespołu, którego jest wychowankiem, rozegrał 26 meczów, strzelił cztery gole i zaliczył asystę.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dawid Szwarga wbija szpilkę przełożonym? „Tego było za dużo” Dawid Szwarga wbija szpilkę przełożonym? „Tego było za dużo” Prezes Lechii Gdańsk o zaległych opłatach za transfery. Jest również stanowisko Łotyszy Prezes Lechii Gdańsk o zaległych opłatach za transfery. Jest również stanowisko Łotyszy Sędzia Tomasz Kwiatkowski wyjaśnił kontrowersje finału Pucharu Polski Sędzia Tomasz Kwiatkowski wyjaśnił kontrowersje finału Pucharu Polski Marco Reus zanotuje ciekawy transfer?! Marco Reus zanotuje ciekawy transfer?! OFICJALNIE: Marco Reus odchodzi z Borussii Dortmund OFICJALNIE: Marco Reus odchodzi z Borussii Dortmund Xavi tajemniczo! Robert Lewandowski niepewny przyszłości?! Xavi tajemniczo! Robert Lewandowski niepewny przyszłości?! Gonçalo Feio zatrzyma rozchwytywanego zawodnika w Legii Warszawa?! Gonçalo Feio zatrzyma rozchwytywanego zawodnika w Legii Warszawa?!