OFICJALNIE: Mateusz Cholewiak ze złamaniem kości twarzoczaszki

OFICJALNIE: Mateusz Cholewiak ze złamaniem kości twarzoczaszki fot. Canal+ Sport 3
Piotr Trochimowicz
Źródło: Puszcza Niepołomice

Mateusz Cholewiak z Puszczy Niepołomice doznał złamań w obrębie twarzoczaszki po zderzeniu z obrońcą Legii Warszawa Marco Burchem.

„Podczas niedzielnego meczu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Puszczą Niepołomice, w 36. minucie doszło do brutalnego przewinienia na Mateuszu Cholewiaku, w wyniku którego nasz zawodnik opuścił boisko na noszach.

Szczegółowe badania wykazały, że w wyniku faulu Burcha na Cholewiaku nastąpiły liczne złamania kości twarzoczaszki i czeka go operacja. Wstępne diagnozy mówią, że uraz wyeliminuje naszego zawodnika na okres około dwóch miesięcy” – czytamy w komunikacie beniaminka Ekstraklasy.

Marco Burch i Mateusz Cholewiak z dużą siłą zderzyli się głowami w walce o wysoko zagraną piłkę. 23-letni Szwajcar został za ten faul upomniany żółtą kartką przez sędziego Wojciecha Mycia. Natomiast 34-letni Polak, który na krótko stracił przytomność, trafił do szpitala, a na murawie zastąpił go Artur Siemaszko.

Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Drużyna z województwa małopolskiego w 42. minucie wyszła na prowadzenie po trafieniu Michała Koja. „Wojskowi” wyrównali zaś za sprawą Macieja Rosołka w 86. minucie.

Mateusz Cholewiak był do tej pory podstawowym skrzydłowym Puszczy Niepołomice. W 19 meczach Ekstraklasy strzelił trzy gole i zanotował tyle samo asyst.