OFICJALNIE: Walczące o awans do Serie A Palermo ma nowego trenera

Piotr Trochimowicz
Źródło: Palermo FC

Michele Mignani został szkoleniowcem drugoligowego włoskiego Palermo, wchodzącego w skład City Football Group.

51-latek zastąpił Eugenio Coriniego, którego zwolniono po poniedziałkowej porażce z Pisa SC. Ekipa z Sycylii do przerwy wygrywała wtedy 2:0, a następnie straciła dwa gole. Od 64. minuty musiała grać w osłabieniu, ale zdołała ponownie wyjść na prowadzenie. Ostatecznie przegrała 3:4, a decydujący gol padł w 90. minucie.

Ponadto w poprzednich pięciu ligowych meczach Palermo zdołało wygrać jedynie z zajmującym ostatnie miejsce w tabeli Lecco.

Michele Mignani w latach 2021-2023 trenował Bari, z którym wywalczył awans z trzeciego na drugi szczebel rozgrywkowy we Włoszech, a w ubiegłym sezonie był bliski uzyskania promocji do Serie A. Jego zespół przegrał jednak w finale baraży z Cagliari, tracąc decydującą bramkę w doliczonym czasie rewanżowego spotkania.

W przeszłości Mignani prowadził także Modenę, Sienę i Olbię na poziomie Serie C. Jako zawodnik występował zaś w barwach Sieny przez trzy sezony w Serie A.

Palermo aktualnie zajmuje szóstą pozycję w tabeli Serie B, która zapewnia udział w pierwszej rundzie baraży o awans na najwyższy szczebel ligowy. Do znajdującego się na gwarantującym bezpośrednią promocję drugim miejscu Como traci dziewięć punktów.

Po raz ostatni drużyna ze stolicy Sycylii występowała w Serie A w latach 2014-2017.