OFICJALNIE: Złe wieści w sprawie Sané

OFICJALNIE: Złe wieści w sprawie Sané fot. Transfery.info
Źródło: Manchester City I L'Equipe

Leroy Sané w najbliższym czasie nie pojawi się na murawie.

Zawodnik Manchesteru City nie będzie miło wspominał niedzielnego meczu Pucharu Anglii z Cardiff City (2:0). W pierwszej połowie spotkania 22-latek został brutalnie sfaulowany przez Josepha Bennetta, który za swoje przewinienie zobaczył tylko żółtą kartkę. Po przerwie sam Sané nie pojawił się już na boisku.

Teraz „The Citizens” potwierdzili w oficjalnym komunikacie, że dziewięciokrotny reprezentant Niemiec doznał poważnego urazu kostki i w najbliższym czasie nie będzie w stanie grać. MC nie napisał tego wprost, ale według „L'Equipe” przerwa w grze niezwykle utalentowanego zawodnika może wynieść przynajmniej trzy miesiące.

To duży cios dla Pepa Guardioli i całego MC. Sané, który trafił na Etihad w 2016 roku z Schalke 04, rozegrał w tym sezonie już 33 mecze. Strzelił w nich 11 goli i zaliczył 14 asyst.

Dodajmy, że po zakończeniu spotkania z Cardiff wspomniany Guardiola wezwał sędziów i wszelkich oficjeli do większej ochrony zdrowia zawodników.