Optymistyczne informacje w sprawie Richarlisona

Optymistyczne informacje w sprawie Richarlisona fot. Celso Pupo / Shutterstock.com
Źródło: Jack Pitt-Brooke [Twitter]

Antonio Conte twierdzi, że Richarlisonowi nie grozi absencja w Mistrzostwach Świata w Katarze.

W sobotę Tottenham mierzył się z Evertonem w Premier League. Londyńczycy wygrali ten mecz 2:0 po bramkach Harry'ego Kane'a oraz Pierre'a Emile'a Højbjerga. O wiele gorszą informacją był uraz odniesiony przez Richarlisona. Brazylijczyk opuścił murawę w 52. minucie. Jego miejsce zajał Yves Bissouma.

Napastnik Tottenhamu doznał kontuzji łydki. Jak sam mówił po ostatnim gwizdku: - Miałem już ten uraz i byłem wtedy poza grą przez dwa miesiące. Zobaczymy, czeka mnie badanie, ale boli nawet przy chodzeniu.

Wypowiedź zawodnika, który miał płakać po meczu z Evertonem, zasugerowała, że może on opuścić Mistrzostwa Świata w Katarze. Z najnowszych słów menedżera Tottenhamu Antonio Conte wynika jednak, że absencji nie będzie.

- Mogę potwierdzić - nie ma ryzyka, że nie zobaczymy go na mundialu. Kontuzja nie jest tak poważna. Cieszę się z tego. On ma problem z łydką. Myślę, że potrzebuje trochę czasu na zregenerowanie. Mam nadzieję, że przed Mistrzostwami Świata zagra jeszcze w naszych meczach - cytuje słowa włoskiego szkoleniowca Jack Pitt-Brooke.

Brazylia rozpocznie udział w MŚ 24 listopada meczem z Serbią. Następnie zagra ze Szwajcarią oraz Kamerunem.

Richarlison jest w ostatnim czasie ważną postacią w zespole „Canarinhos”. Od marca strzelił siedem goli w sześciu meczach drużyny narodowej.